Absolwenci Staszica. II LO Starachowice

i

Autor: facebook.com/Absolwenci Staszica

70 lat II LO Starachowice

Absolwenci Staszica. II LO w Starachowicach kończy 70 lat

2024-04-11 7:10

Rozpoczęły się przygotowania do świętowania jubileuszu II LO imienia Stanisława Staszica w Starachowicach. Popularna "dwójka" w tym roku kończy 70 lat! Jak zmieniła się przez te lata? Zobaczcie na zdjęciach!

Absolwenci "Staszica". II LO w Starachowicach kończy 70 lat

Rozpoczęły się przygotowania do uroczystości związanych z pięknym jubileuszem. W tym roku II LO im. Stanisława Staszica w Starachowicach kończy 70 lat. Z tej właśnie okazji w mediach społecznościowych obecna dyrektor szkoły Ewa Sajór Ruszczak założyła specjalną grupę pn. "Absolwenci Staszica".

Drodzy Absolwenci Staszica. W związku ze zbliżającym się jubileuszem 70-lecia istnienia II LO w Starachowicach postanowiłam założyć grupę absolwentów w celu integracji, przekazywania informacji i tworzenia wspólnoty byłych uczniów naszej Szkoły. Zapraszam do dołączania do nas. Pozdrawiam serdecznie, Dyrektor II LO, Ewa Sajór - Ruszczak - napisała.

Na odzew nie trza było długo czekać, w tej chwili grupa liczy już prawie 500 osób. Absolwenci "dwójki" dzielą się na niej wspólnymi zdjęciami, wspominają też dawnych nauczycieli i umawiają się na klasowe spotkania.

Starachowice. 70 lat II LO im. Stanisława Staszica. Zdjęcia absolwentów

Historia II LO im. Stanisława Staszica w Starachowicach

Początki II Liceum sięgają 1 IX 1954 r. kiedy to decyzją Ministerstwa Oświaty rozpoczęła działalność, obok istniejącej już podstawówki, nowa szkoła średnia: Liceum Ogólnokształcące nr 2. Stworzyły one wówczas klasyczną 11-latkę tzn. 7 klas podstawówki + 4 klasy liceum. Siedzibą placówki był nowo wybudowany budynek dla Szkoły Podstawowej TPD nr 7 (dzisiejsza SP nr 9).Pierwszym kierownikiem był Julian Winiarczyk. Nabór pierwszych roczników nastąpił na drodze przeniesienia 202 uczniów z istniejącego liceum ogólnokształcącego. (źródło.2lo.starachowice.pl)

O tym jak będą przebiegać uroczystości 70-lecia szkoły będziemy informować na bieżąco.

QUIZ: Myślisz, że wiesz wszystko o Starachowicach? Sprawdź to

Pytanie 1 z 10
Pierwsza wzmianka osadzie przemysłowej Starachowice zawarta jest w dokumentach cystersów i pochodzi roku ...

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy