70 lat II LO w Starachowicach. Zdjęcia absolwentów popularnej dwójki

i

Autor: facebook.com/ Absolwenci Staszica

II LO STARACHOWICE

Będzie bal z okazji 70-lecia II LO w Starachowicach. Kiedy?

2024-07-01 7:22

II LO im. Stanisława Staszica w Starachowicach w tym roku świętuje 70 -lecie. To dobra okazja, aby się spotkać z ludźmi z którymi spędziło się jedne z piękniejszych lat życia. Bal odbędzie się w październiku w Hotelu Senator.

70 lat II LO im. Stanisława Staszica w Starachowicach

Początki II Liceum im. Stanisława Staszica w Starachowicach sięgają 1 IX 1954 r. kiedy to decyzją Ministerstwa Oświaty rozpoczęła działalność, nowa szkoła średnia: Liceum Ogólnokształcące nr 2. Siedzibą placówki był nowo wybudowany budynek dla Szkoły Podstawowej TPD nr 7 (dzisiejsza SP nr 9). Pierwszym kierownikiem był Julian Winiarczyk. Nabór pierwszych roczników nastąpił na drodze przeniesienia 202 uczniów z istniejącego liceum ogólnokształcącego.

Pierwszy egzamin maturalny odbył się w roku szk. 1955/56 – na 30 uczniów maturę pomyślnie złożyło 28 absolwentów.

Archiwalne zdjęcia absolwentów II LO w Starachowicach

Bal z okazji 70. lecia II LO

W mediach społecznościowych, na specjalnie z tej okazji założonej grupie obecna dyrektor II LO - Ewa Sajór - Ruszczak informuje, że bal odbędzie się w październiku.

Drodzy Absolwenci Staszica, przesyłam informacje dotyczące Jubileuszu - czytamy na fanpage Absolwenci Staszice. Uroczystości i bal odbywają się 5 października 2024 r. Bal jubileuszowy odbędzie się w hotelu Senator. Drodzy Państwo! Czasy szkolne należą do najpiękniejszych! Spotkajmy się. Powspominajmy - zachęca dyrektor.

QUIZ: Znani ludzie ze Starachowic. Rozpoznasz ich?

Pytanie 1 z 13
Polityk i nauczyciel, senator, obecnie poseł na Sejm PIS

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy