Nowe auto w starachowickim PCPR

i

Autor: PCPR Starachowice Nowy samochód do dyspozycji niepełnosprawnych

Nowa Skoda Octavia Blue Race do dyspozycji niepełnosprawnych

2020-02-25 12:48

Osoby niepełnosprawne z powiatu starachowickiego, będą miały zapewniony bezpłatny transport do instytucji publicznych, ośrodków zdrowia i przychodni- niestety tylko w wyznaczonych godzinach.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach zaprasza osoby niepełnosprawne z terenu powiatu starachowickiego, mające trudności w poruszaniu się, do korzystania z bezpłatnego dowozu osób niepełnosprawnych do instytucji publicznych, ośrodków zdrowia i przychodni itp. wyłącznie w granicach administracyjnych powiatu starachowickiego.

Na transport możemy umówić się telefonicznie, a auto wyposażone jest z myślą o osobach poruszających się na wózkach inwalidzkich- mówi Michał Stępień koordynator projektu

Nowe auto do dyspozycji niepełnosprawnych w Starachowicach
Nowa Skoda Octavia Blue Race do dyspozycji niepełnosprawnych

i

Autor: PCPR Starachowice Nowy samochód do dyspozycji niepełnosprawnych

Uruchomienie takiej usługi było możliwe dzięki realizacji przez Powiat Starachowicki projektu partnerskiego „Usługi społeczne dla rodziny”, finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020.

Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku, w ramach tego samego projektu udało się uruchomić mieszkanie wspomagane dla usamodzielnianych wychowanków pieczy zastępczej.