Nietypowe interwencje świętokrzyskiej Policji. Numer 112
Policjanci często podejmują interwencje, które w trakcie realizacji okazują się bezpodstawne. Podobnie było wczoraj 08.09. Krótko przed godziną 22:00 operator numeru alarmowego 112, skierował do buskich policjantów wezwanie o pomoc, które pochodziło z jednej z miejscowości w gminie Stopnica.
Według osoby zgłaszającej doszło tam do przemocy domowej. Pilnie na miejsce zdarzenia pojechali mundurowi. Tam funkcjonariusze zastali parę 42-latków, będących pod wpływem alkoholu. Jak się okazało, nie doszło do żadnych aktów przemocy, lecz partner kobiety nie chciał odwzajemnić jej „amorów”. Rozczarował partnerkę kładąc się spać. Niezadowolona z tego faktu 42-latka zadzwoniła na numer 112 i zgłosiła awanturę. Za zgłoszenie bezpodstawnej interwencji została ukarana mandatem karnym - opowiada Tomasz Piwowarski oficer prasowy buskiej komendy.
Fałszywe alarmy na numer 112. Konsekwencje
Zgodnie z art. 66 kodeksu wykroczeń „Kto chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia – podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1 500 złotych. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1 000 złotych”.
Świętokrzyska Policja apeluje
Pamiętajmy także, że w chwili gdy służby zajęte są obsługą niezasadnego zgłoszenia, ktoś może pilnie potrzebować pomocy.
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz [email protected] lub prześlij wiadomość w mediach społecznościowych. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy