STARY na Ścieżce STARA Starachowice 2024
- Star 200 przy Alei Niepodległości i ul. księdza Kardynała S. Wyszyńskiego,
- Star 660 przy ulicy Radomskiej, obok Urzędu Miejskiego,
- Star 1142 przy ulicy Kieleckiej i ul. Radomskiej,
- Star 28 obok Centrum Handlowego Galardia,
- Star 25 na Skwerze Masalskiego przy ulicy Ostrowieckiej,
- Star 266 przy rondzie prezydenta Lecha Kaczyńskiego,
- Star A 66 Żuraw, przy ulicy Iglastej,
- Star 660 MZ, skrzyżowanie ulica Iłżeckiej z Krańcową,
- Star 660 M1, rondo Solidarności
A jak okiem Andrzeja Gorzkowskiego Ścieżka STARA wyglądała 28 lutego 2024 roku? Zachęcamy do odwiedzin w galerii
Ścieżka STARA Starachowice
Wkrótce na kultowej Ścieżce STARA pojawi się "nowy" egzemplarz samochodu Star. Będzie to już dziesiąty samochód na szlaku aut produkowanych w przeszłości w Starachowicach. Tym razem w planach jest ustawienie auta przy wjeździe do miasta od strony Tychowa.
Historia Fabryki Samochodów Ciężarowych
Starachowickie Zakłady powstały w 1948 roku jako przedsiębiorstwo państwowe, na bazie istniejących już Zakładów Mechanicznych w Starachowicach założonych w 1920 roku. Otrzymały początkowo nazwę Fabryka Samochodów Ciężarowych. Były tam produkowane samochody ciężarowe marki STAR poczynając od STARA 20 z 1948 roku. W 1981 roku wyprodukowano 500-tysięczną ciężarówkę. Podczas przemian ekonomicznych na przełomie lat 80. i 90. fabryka znalazła się w trudnej sytuacji finansowej i groziła jej likwidacja. Po strajku okupacyjnym w 1991 roku zakłady zostały przekształcone w spółkę o nazwie Zakłady Starachowickie Star S.A. i sprywatyzowane.
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz starachowice@eska.pl lub prześlij wiadomość Messengerem. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy