Świętokrzyskie: Strzelali z wiatrówki do radiowozu! Poważne konsekwencje dla nastolatów

i

Autor: Świętokrzyska Policja Zdjęcie ilustracyjne

Świętokrzyskie: Strzelali z wiatrówki do radiowozu! Poważne konsekwencje dla nastolatków

2022-06-20 11:40

W piątkowy wieczór na numer alarmowy zadzwoniła mieszkanka Kielc. Kobieta zaalarmowała, że na jednej z ulic w centrum ktoś najprawdopodobniej strzela z wiatrówki do opuszczonego budynku. Dojeżdżający na miejsce policjanci zauważyli, że śrut uszkodził boczną szybę radiowozu.

Do zdarzenia doszło w piątek, 17 czerwca na jednej z kieleckich ulic.

Stróże prawa bardzo szybko ustalili, skąd mogły zostać oddane strzały. Funkcjonariusze weszli do jednego z mieszkań w centrum miasta, gdzie zastali trzeźwego 19- latka i jego 16- letnią znajomą. Mundurowi wykonując czynności znaleźli pistolet pneumatyczny, którym najprawdopodobniej młodzi kielczanie strzelali przez okno. Ponadto policjanci przeszukali dokładnie całe mieszkanie, w którym znaleźli podejrzane substancje – relacjonuje Karol Macek z KMP w Kielcach.

Do badań trafiło około 48 gramów proszku oraz około 4 gramów suszu. Wstępny test wykazał, że były to środki odurzające. Jak wynika z ustaleń kryminalnych, podejrzane substancje należały do zatrzymanego 19- latka. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do celi, z kolei 16- latka noc spędziła w policyjnej izbie dziecka.

Zachowanie młodych kielczan wkrótce ocenią sądy. Dziewczyna, z uwagi na wiek, odpowie przed sądem rodzinnym. Kłopoty nie ominą także 19- latka.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Gdzie jechać na wakacje 2022? Rozwiąż QUIZ i sprawdź

Pytanie 1 z 9
1. Gdzie się czujesz najlepiej?
Łąki kwietne w Rzeszowie