Budowa szpitala polowego w Targach Kielce ruszyła w szczycie drugiej fali epidemii. Teraz szpital ten będzie pełnić rolę placówki rezerwowej. Docelowo Targi Kielce dysponują infrastrukturą, która pozwala na przygotowanie większej liczby miejsc. Podmiotem merytorycznie odpowiedzialnym za działalność placówki jest Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach.
W nieco ponad miesiąc od podjęcia pierwszych decyzji, mamy do czynienia z owocem działania w trosce o bezpieczeństwo naszych obywateli - powiedział Zbigniew Koniusz wojewoda podczas konferencji. W województwie świętokrzyskim zawsze mieliśmy rezerwę miejsc szpitalnych, a ten szpital tymczasowy miał być ostatnią redutą obrony z wielkim potencjałem. Targi Kielce, teren wystawienniczy, bardzo szybko przekształciliśmy w to, co możemy dziś zobaczyć. To wymierna reakcja władz państwa na zagrożenie – podkreślił wojewoda.
Wszystko wskazuje na to, że ten szpital nie będzie musiał być użyty przynajmniej do wiosny. Tego co wydarzy się wiosną, dziś nikt nie jest w stanie przewidzieć – zaznacza wojewoda.
Koszt inwestycji to około 10 milionów złotych, a większość sprzętu pochodzi z Agencji Rezerw Materiałowych. Sprzęt będzie uzupełniany. Trwa także weryfikacja zgłoszeń osób, które wyraziły chęć pracy w szpitalu tymczasowym.