policja

i

Autor: Świętokrzyska Policja

Ułańska fantazja 21-latka. Pędził 151km/h w obszarze zabudowanym przez Staszów

2021-03-17 11:18

Większość osób, w tym również kierowcy słyszeli zapewne powiedzenie, że pośpiech jest złym doradcą. O słuszności tego powiedzenia w sposób wymowny przekonał się kierowca audi, gdy do kontroli drogowej zatrzymali go policjanci. Urządzenie pomiarowe wskazało, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość ponad trzykrotnie. 21-latek obszar zabudowany, w którym obowiązuje przepisowa ,,pięćdziesiątka” pokonywał z prędkością 151km/h.

Miniony wtorek tak jak każdego dnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie wykonując swoje zadania służbowe czuwali nad bezpieczeństwem na drogach powiatu staszowskiego.

Około godziny 07.30 w miejscowości Rytwiany na jednej najczęściej uczęszczanych dróg w powiecie staszowskim mundurowi w związki z przekroczeniem prędkości zatrzymali do kontroli 21- letniego kierowcę audi. Niedoświadczony jeszcze kierowca obszar o ograniczeniu do 50km/h, pokonywał z prędkością ponad trzy razy większą niż zawalają w tym miejscu na to przepisy - informuje policja. Mężczyzna pędził w obszarze zabudowanym, aż 151km/h.

Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł, a jego konto trafiło 10 punktów karnych. 21- latek przez najbliższe 3 miesiące odpocznie także od kierowania, ponieważ funkcjonariusze w związku z popełnionym wykroczeniem zatrzymali jego prawo jazdy.

Policja przypomina!

Brawurowa jazda, nadmierna prędkość oraz niedostosowanie jej do warunków panujących na drodze to jedna z głównych przyczyn wypadków. Takie zdarzenia oraz powyższy przykład są wystarczającymi powodami, aby eliminować z ruchu drogowego kierowców, którzy nie stosują się do przepisów dotyczących między innymi ograniczeń prędkości.

Kierowca BMW potrącił na pasach kobietę na hulajnodze

Na którym kontynecie leżą te miasta?

Pytanie 1 z 10
Na jakim kontynencie leży Moskwa?