Wierzbnik

i

Autor: facebook.com/Szkoła Podstawowa nr 1 w Starachowicach

WIERZBNIK 400 LAT

Wierzbnik w miniaturze. Takie dzieło starachowickich uczniów

2024-05-24 12:59

Rok 2024 w Starachowicach to wielkie święto 400-setnej rocznicy lokacji Wierzbnika. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 włączyła się w te obchody bardzo aktywnie organizując szereg imprez i konkursów. Uczniowie klasy 6b wykonali makietę Wierzbnika. Zobaczcie to dzieło!

Wierzbnik w miniaturze. Takie dzieło starachowickich uczniów

Rok 2024 w naszym mieście to wielkie święto 400-setnej rocznicy lokacji Wierzbnika - czytamy na fanpage SP nr 1 w Starachowicach. Społeczność naszej szkoły włączyła się w te obchody bardzo aktywnie organizując szereg imprez i konkursów. Tym razem uczniowie klasy 6b wykonali makietę Wierzbnika. Pracując metodą projektu rozwijali wiedzę i umiejętności z wielu dziedzin. Uczniowie zdecydowali się przedstawić Rynek i jego najbliższe otoczenie z lat 30-tych, czyli już po odzyskaniu niepodległości, ale jeszcze przed połączeniem miasta ze Starachowicami. Z tego okresu zachowały się też zdjęcia, które były dla nich inspiracją. Dziękujemy panu Pawłowi Sadło z Towarzystwa Przyjaciół Starachowic, który opowiedział uczniom o Wierzbniku i odpowiedział na nurtujące ich pytania.

Zdjęcia Wierzbnika w miniaturze

Tak prezentuje się Wierzbnik na archiwalnych zdjęciach

QUIZ: Myślisz, że wiesz wszystko o Starachowicach? Sprawdź to

Pytanie 1 z 10
Pierwsza wzmianka osadzie przemysłowej Starachowice zawarta jest w dokumentach cystersów i pochodzi roku ...

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy