22 września w Starachowicach za darmo pojedziemy autobusem! Jest tylko jeden warunek

2020-09-15 11:08 AJ
DZIEN BEZ SAMOCHODU
Autor: Dawid Bąk Dzień bez Samochodu Starachowice

Mieszkańcy Starachowic, którzy 22 września zrezygnują z jazdy samochodem, będą mogli tego dnia podróżować miejskimi autobusami za darmo. Trzeba mieć przy sobie tylko dowód rejestracyjny swojego auta. Tego dnia obchodzimy Dzień bez Samochodu.

Gmina Starachowice po raz czwarty dołączyła do samorządów w Polsce, które będą uczestniczyły w Europejskim Dniu Zrównoważonego Transportu - mówi prezydent miasta Marek Materek. Zachęcamy wszystkich mieszkańców miasta, którzy posiadają samochód do tego, aby 22 września skorzystali z darmowego przejazdu autobusami miejskimi. Będzie to przejazd nieodpłatny dla osób, które będą posiadały ze sobą dowód rejestracyjny swojego auta.

Marek MATEREK
Autor: Dawid Bąk

Dzień bez Samochodu ma wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach. Podczas tego dnia zachęca się kierowców do rezygnacji z użytkowania samochodów przez dobę. W zamian promuje się i motywuje do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów. W wielu miastach, również na terenie Polski, kierowcy zwolnieni są z opłat za bilety, pod warunkiem posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu.

W Siedlcach testują elektryczne autobusy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.