Budowa Satdionu Miejskiego w Starachowicach

i

Autor: Dawid Bąk Budowa Satdionu Miejskiego w Starachowicach

Stadion w Starachowicach

Zielono-Czarni nie mogą się doczekać. Jesienią ma zakończyć się remont stadionu w Starachowicach

2024-04-24 9:48

W Starachowicach trwają intensywne prace związane z przebudową Stadionu Miejskiego. Jesienią tego roku sportowcy, mają cieszyć się nowoczesnym obiektem piłkarsko-lekkoatletycznym. Wykonawcą prac wartych łącznie prawie 29 milionów złotych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GRETASPORT z Dąbrowy Górniczej. Zobaczcie jak obecnie wygląda plac budowy.

Remont Stadionu Miejskiego przy ulicy Szkolnej w Starachowicach

Rozbudowa i przebudowa Stadionu Miejskiego w Starachowicach realizowana jest w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Gmina Starachowice pozyskała 20-milionowe dofinansowanie na ten cel i po dołożeniu kolejnych milionów z gminnego budżetu ta niezwykle ważna dla całego miasta inwestycja sportowa mogła ruszyć.

Główny zakres zamówienia obejmuje: przebudowę areny sportowej, budowę urządzeń lekkoatletycznych, rozbiórkę trybun, budowę częściowo zadaszonych trybun, budowę kontenerów WC, budowę kontenera sędziowskiego, budowę kontenerów VIP i komentatora, budowę kontenera magazynowego, budowę murów oporowych oraz budowę urządzeń budowlanych infrastruktury towarzyszącej na terenie stadionu MOSiR w Starachowicach.

Stadion zyska m.in. nowe trybuny na ponad 2 tysiące kibiców (część z nich będzie zadaszona), miejsca dla sędziów, komentatorów, VIP i sanitariaty. Zostanie wykonana nowa nawierzchnia bieżni lekkoatletycznej. Wewnątrz zakoli będą znajdowały się urządzenia lekkoatletyczne, jak rów z wodą oraz skocznie i rzutnie. Na zewnątrz areny sportowej planowana jest budowa rozgrzewkowej rzutni do pchnięcia kulą oraz rozgrzewkowej bieżni. Na boisku piłkarskim zostanie wykonane olinowanie. W murawie wykonana zostanie instalacja teletechniczna na potrzeby prowadzenia zawodów lekkoatletycznych oraz instalacja nawadniania murawy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz starachowice@eska.pl lub prześlij wiadomość Messengerem. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy