Otwarcie porcelanowego rynku w Ćmielowie

i

Autor: Agnieszka Jędrasik Otwarcie porcelanowego rynku w Ćmielowie

plebiscyt

Cuda Polski National Geographic 2024. W plebiscycie Porcelanowy Rynek w Ćmielowie

2024-04-14 8:18

Wyjątkowy Porcelanowy Rynek w Ćmielowie został zgłoszony przez magazyn National Geographic Traveler do plebiscytu Cuda Polski National Geographic 2024. To polska edycja prestiżowego tytułu, znanego na całym świecie, który w całości poświęcony jest geografii, odkryciom, podróżom, kulturze i naukom ścisłym.

Cuda Polski National Geographic 2024. W plebiscycie Porcelanowy Rynek w Ćmielowie

Gigantyczne filiżanki-ławki, fontanna imbryczek oraz elementy nawiązujące do serwisu kawowego to elementy, które od kilku miesięcy zdobią ćmielowski rynek. Od lat wiadomo, że Ćmielów porcelaną stoi, teraz do kompletu z ćmielowską fabryką porcelany, ćmielowski rynek stał się sławny w całym kraju.

Wyjątkowy Rynek w Ćmielowie został zgłoszony przez magazyn National Geographic Traveler do plebiscytu Cuda Polski National Geographic 2024.

Porcelanowy Rynek w Ćmielowie - ZDJĘCIA

Porcelanowy Rynek w Ćmielowie

Ćmielów to niewielkie miasteczko w powiecie ostrowieckim. Z ostatniego spisu ludności wynika, że miejscowość zamieszkuje niespełna 3 tys. mieszkańców.

Uroczyste otwarcie inwestycji odbyło się 23.09. 2023 roku. "Pokażmy, że Ćmielów, to dobry adres" – mówiła Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. I udało się!

Rynek w Ćmielowie co zobaczymy?

Fontanna w rynku ma przypominać... serwis do kawy. Zamontowanych zostało ponad 20 ławeczek w kształcie filiżanek. Jest też jedna cukiernica oraz filiżanka, do której spływa woda z imbryczka. Dodatkowo na ćmielowskim rynku znajdziemy też mini-tężnie. Filiżanki, które zdobią ćmielowski rynek, zostały wykonane zgodnie ze wzorem, który powstał jeszcze przed II wojną światową, na zlecenie prezydenta Rzeczpospolitej Ignacego Mościckiego.

QUIZ. Świętokrzyskie. W jakim powiecie znajduje się ta miejscowość?

Pytanie 1 z 10
W którym powiecie znajduje się miejscowość Opatowiec?

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy