Obywatelskie zatrzymanie. Pijanego kierowcę z gminy Brody ujął mieszkaniec Ostrowca

2020-09-16 9:53 BM
ALKOMAT
Autor: Materiały policyjne

Dzięki obywatelskiemu ujęciu, policjanci z Ostrowca Świętokrzyskiego zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 56-letni mieszkaniec gminy Brody kierował Renault mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia.

Do tej sytuacji doszło w poniedziałek po godzinie 21:00 dyżurny ostrowieckiej policji otrzymał informację o ujęciu na jednej z ulic miasta nietrzeźwego kierowcy.

Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci z ostrowieckiej drogówki by ustalić okoliczności tego zdarzenia. W trakcie podjętej interwencji stróże prawa dowiedzieli się, że kierujący pojazdem marki Renault najechał na betonową część azylu dla pieszych. Mężczyzna próbował wjechać w jedną z dróg osiedlowych. Jadący za nim mężczyzna przypuszczając, że kierujący może być pod wpływem alkoholu udaremnił mu dalszą jazdę zabierając kluczyki - relacjonuje oficer prasowy Ewelina Wrzesień

Do czasu przyjazdu policji nieodpowiedzialny kierujący pozostał pod opieką świadków. Nierozsądnym kierowcą francuskiego pojazdu okazał się 56-letni mieszkaniec gminy Brody. Podróżował on swoim autem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Oprócz utraty prawa jazdy, zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa dwóch mężczyzn, dzięki którym prawdopodobnie nie doszło do tragedii na drodze dodaje Ewelina Wrzesień z ostrowieckiej policji.

Zakopane. Był tak pijany, że po otwarciu drzwi wypadł samochodu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.