Weronika Nowak

i

Autor: Seweryn Cieślik/materiały prasowe Weronika Nowak

Miss Polski 2024

Finał Miss Polski 2024. Jak wypadła Weronika Nowak ze Starachowic?

2024-07-08 10:02

W piątek 5 lipca poznaliśmy najpiękniejszą Polkę. Po raz 35. została wybrana Miss Polski. Do rywalizacji o koronę najpiękniejszej mieszkanki naszego kraju stanęły trzydzieści dwie finalistki. Region świętokrzyski reprezentowały Weronika Nowak ze Starachowic i Magdalena Batko z Włoszczowy.

Miss Polski 2024

W piątkowy wieczór odbył się 35. finał Wyborów Miss Polski. Koronę laureatce przekazała Angelika Jurkowianiec - Miss Polski 2023. Która z dziewczyn okazała się najpiękniejszą Polką w 2024 roku?

W tym roku konkurs Miss Polski obchodzi 35-lecie. Jego hasło to „Historia i nowoczesność. Mądra kobiecość w parze z prezencją”. Imprezę, która była transmitowana przez Polsat poprowadzili: Agnieszka Hyży, Ilona Krawczyńska, Krzysztof Ibisz i debiutujący w stacji Zygmunta Solorza, Aleksander Sikora. Były też akcenty muzyczne. Na scenie pojawili się m. in. Margaret, Kamil Bednarek i Karolina Leszko.

Korona najpiękniejszej Polki nie dla Weroniki Nowak

Niestety reprezentantka Starachowic nie dostała się do grona szesnastu dziewczyn, które miały walczyć o koronę najpiękniejszej Polki. W bezpośrednim starciu pokonała ją Magdalena Batko z Włoszczowy, która w dalszej części nie dostała się do ścisłego TOP 5 konkursu, ale zdobyła tytuł "Miss widzów Telewizji Polsat".

Miss Polski 2024. Poznaliśmy najpiękniejsze dziewczyny:

  • Miss Polski 2024: Kasandra Zawal (woj. wielkopolskie)
  • I Wicemiss: Weronika Kietlińska (woj. warmińsko-mazurskie)
  • II Wicemiss: Zuzanna Śladowska (woj. mazowieckie)
  • III Wicemiss: Zuzanna Balonek (woj. małopolskie)
  • IV Wicemiss: Karolina Grabowska (woj. podlaskie)
  • Miss widzów Telewizji Polsat: Magdalena Batko (woj. świętokrzyskie)

Weronika Nowak ze Starachowic doskonale jednak wie jak wygrywać konkursy piękności. Ma na swoim koncie m. in. tytuły Miss Miss Nastolatek Województwa Świętokrzyskiego i Miss Supertalent of the World, który zdobyła w 2022 roku. Weronika ma 20 lat i jest absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, obecnie studiuje prawo na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Marzy jej się zawód sędziego lub prokuratora.

Weronika Nowak w 2022 roku odwiedziła Radio ESKA Starachowice. Co powiedziała?

Podczas wycieczki szkolnej zauważyła mnie kobieta z agencji, zaproponowała współpracę. Początkowo nie byłam do tego pomysłu nastawiona entuzjastycznie jednak rodzice zaproponowali abym spróbowała. Tak wszystko się zaczęło. Dzięki temu nabrałam pewności siebie, łatwiej mi nawiązywać kontakty. To wszystko zaowocowało na międzynarodowym konkursie Miss Supertalent of the World 2022 w Paryżu. Ale wygląd zewnętrzny to nie wszystko. 23 września zmierzałam do Paryża by reprezentować Polskę na międzynarodowym konkursie Miss Supertalent of the World. Byłam podekscytowana ale towarzyszył mi też stres. To było nowe miejsce, nowi ludzie. Udało mi się zdobyć główny tytuł, z czego jestem niesamowicie dumna i szczęśliwa. Jestem wdzięczna za wsparcie, które otrzymałam od rodziców, całej rodziny, chłopaka, przyjaciół, organizatora konkursu Miss Województwa Świętokrzyskiego oraz wszystkich, którzy byli w tym czasie ze mną - powiedziała nam wówczas Weronika.

Miss Supertalent of the World 2022 Weronika Nowak

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz starachowice@eska.pl lub prześlij wiadomość Messengerem. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Listen on Spreaker.