Jak do tego doszło? 72-latek ponad kilometr jechał torami!

2020-02-16 10:14 BM
72-latek ponad kilometr jechał torami!
Autor: Bartosz Manicz 72-latek ponad kilometr jechał torami!

Wstrzymany ruch pociągów i pytanie jak do tego doszło. 72-latek przez kilometr jechał autem po… torach! W walentynkowy wieczór służby musiały ratować z opresji kierowcę seata, który wjechał na torowisko.

Mężczyzna utknął między szynami. Szczęśliwie, ratunek przyszedł na czas! Sprawdziliśmy jak do tego doszło i którędy na torowisko wjechał walentynkowy podróżnik.

Swoją kilometrową podróż torowiskiem rozpoczął wjeżdżając na torowisko przy przejeździe kolejowym Starachowice Zachodnie. Prawdopodobnie kierowcę zmyliła strzałka umieszczona na jezdni tuż przed przejazdem informująca o możliwości skrętu w lewo za przejazdem.

Przejazd kolejowy Starachowice Zachodnie
Autor: Bartosz Manicz Przejazd kolejowy Starachowice Zachodnie

72-latkowi trudno było wytłumaczyć swoje postępowanie, jednak faktem jest to, że miał dużo szczęścia, za kilka minut tym torem miał przejeżdżać pociąg towarowy – informuje świętokrzyska policja. Seniorowi udało się dojechać prawie do przejścia dla pieszych przy Odlewniach Polskich- to około kilometra.

Przejście dla pieszych Odlewnie Polskie
Autor: Bartosz Manicz Przejście dla pieszych Odlewnie Polskie

Mężczyzna był trzeźwy. Ponieważ jego zachowanie było wyjątkowo niebezpieczne mundurowi zdecydowali, by zatrzymać 72-latkowi prawo jazdy. Teraz o posiadaniu przez niego uprawnień zadecyduje sąd.

Wstrzymany ruch pociągów i ogromne zagrożenie. 72-latek prowadził auto po… TORACH!
Autor: Świętokrzyska Policja

O 72-latku wjeżdżającym na torowisko służby poinformował będący po służbie policjant, który był świadkiem tej dość niecodziennej sytuacji.