Obwodnica Starachowic (lipiec 2024)

i

Autor: FABE Polska Obwodnica Starachowic (lipiec 2024)

Obwodnica Starachowic [ZDJĘCIA]

Obwodnica Starachowic robi wrażenie. Najnowsze zdjęcia z lotu ptaka

2024-07-19 7:57

Prace przy budowie północno-zachodniej obwodnicy Starachowic zbliżają się ku końcowi. Obecnie trwają roboty związane z oznakowaniem poziomym i pionowym, a także montowane są urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Prowadzone są prace wykończeniowe i wszystko wskazuje na to, że nową drogą przejedziemy jeszcze w wakacje. Zobaczcie najnowsze zdjęcia z lotu ptaka.

Prace wykończeniowe przy budowie północno-zachodniej obwodnicy Starachowic

Prawdopodobnie za kilka tygodni będziemy mogli przejechać północno-zachodnią obwodnicą Starachowic. Obecnie drogowcy prowadzą prace wykończeniowe, związane m. in. z oznakowaniem poziomym i pionowym, planowany jest też montaż ekranów akustycznych. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć nową drogą mamy przejechać w sierpniu. W najbliższych dniach prawdopodobnie zniknie ruch wahadłowy na drodze krajowej nr 42 i będziemy mogli w pełni korzystać z ronda w Wąchocku.

Obwodnica Starachowic. Prace na finiszu

Rozpoczęta w lipcu 2022 roku budowa północno-zachodniej obwodnicy Starachowic, jest na ukończeniu. Projekt o wartości blisko 140 milionów złotych finansowany jest z budżetu państwa i województwa świętokrzyskiego.Początek drogi to wyjazd ze Starachowic w kierunku Tychowa Starego, drogą wojewódzką numer 744, gdzie powstaje rondo na skrzyżowaniu ze wspomnianą drogą wojewódzką. Ponadto nad rzeką Kamienną i torami kolejowymi linii nr 25 relacji Łódź Kaliska – Dębica, trwa budowa 680-metrowej estakady.

Projekt obejmuje też połączenie ulicy Strzelniczej (droga wewnętrzna do strzelnicy Świtu) podzielonej przez nowo budowaną obwodnicę, poprzez budowę dwóch zjazdów publicznych, budowę chodników, ścieżki rowerowej o szerokości 2 metrów, miejsca obsługi podróżnych (MOP), a także budowę płotków naprowadzających, ekranów akustycznych, kanalizacji deszczowej wraz z urządzeniami podczyszczającymi i oświetlenia wraz z przebudową sieci elektroenergetycznych. Inwestycję realizuje firma Fabe Polska Sp z o.o.

QUIZ. Rozpoznasz świętokrzyskie atrakcje turystyczne ze zdjęcia? 8/10 dla najlepszych

Pytanie 1 z 10
W jakiej miejscowości zanjduje się ten zamek?
chęciny

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz starachowice@eska.pl lub prześlij wiadomość Messengerem. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy