Budowa wiaduktu w Starachowicach Dolnych

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Starachowicach Budowa wiaduktu w Starachowicach Dolnych

Wiadukt w Starachowicach [ZDJĘCIA]

Wiadukt w Starachowicach Dolnych nabiera konkretnych kształtów. Mamy nim przejechać wiosną 2025 roku

2024-07-06 13:33

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem wiosną przyszłego roku przejedziemy nowym wiaduktem w Starachowicach Dolnych. To jedna z najbardziej wyczekiwanych przez kierowców inwestycji. Wiadukt będzie przebiegał nad linią kolejową nr 25. Długość części drogowej razem z drogami dojazdowymi to 1800 m. W związku z budową obiektu w okresie wakacyjnym planowane jest zamknięcie przejazdu kolejowego. Dokładny termin poznamy wkrótce.

Budowa wiaduktu w Starachowicach

Zakończył się kolejny ważny etap budowy wiaduktu - betonowanie płyty nośnej. Obiekt nabiera coraz bardziej konkretnych kształtów. Aktualne zaawansowanie robót wynosi około 60 procent kontraktu. Prace powinny zakończyć się w I kwartale 2025 roku.

Trwa budowa wiaduktu w Starachowicach Zachodnich, największej inwestycji drogowej w historii powiatu starachowickiego, realizowanej w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład, V edycji Programu Inwestycji Strategicznych, dedykowanej rozwojowi stref przemysłowych. Jak dotąd wykonana została konstrukcja wiaduktu, wraz z najazdem od strony południowej. Obiekt będzie imponujący – o długości ok 1800 m, w technologii stalowo-łukowej z iluminacją świetlną, chodnikami oraz ścieżkami rowerowymi, co sprawi że będzie nie tylko funkcjonalny, ale również przykuwający oko. Oprócz samego obiektu, wykonano także zbiorniki retencyjne, przebudowę sieci oraz jezdnie ulic: Radomskiej i Hutniczej. Powstał też parking przy ulicy Kwiatkowskiego w Starachowicach - informuje Starostwo Powiatowe w Starachowicach.

Co nowego na budowie wiaduktu w Starachowicach?

Na budowie pracuje 45 maszyn i ponad 80 pracowników. 20 czerwca br. wykonany został kolejny ważny etap budowy tj. betonowanie płyty nośnej wiaduktu. Prace trwały nieprzerwanie 12 godzin. Aktualnie budowany jest najazd od strony północnej i druga część ronda od strony ulicy Piłsudskiego.

Kolejny etap prac to wykonanie nawierzchni na rozbudowywanej ulicy Kanałowej w Starachowicach. To największa inwestycja w historii naszego powiatu, która poprawi komunikację, a także przyczyni się do wzrostu atrakcyjności naszego regionu – mówi starosta Piotr Babicki.

Prace mają zakończyć się w I kwartale 2025 i jak na razie idą zgodnie z planem. 24 czerwca br. otwarta zostanie dla ruchu ulica Wielkopiecowa w Starachowicach. To dobra wiadomość zarówno dla klientów sklepów Mrówka i Polbudrol, jak również odwiedzających muzeum, którzy dotychczas korzystali z dojazdu od strony garaży.

QUIZ. Rozpoznasz świętokrzyskie atrakcje turystyczne ze zdjęcia? 8/10 dla najlepszych

Pytanie 1 z 10
W jakiej miejscowości zanjduje się ten zamek?
chęciny

Źródło: Powiat Starachowicki

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy