Od 10 października zmiany na fragmencie Moniuszki. Komunikacja wprowadza korektę

i

Autor: UM Starachowice Od 10 października zmiany na fragmencie Moniuszki. Komunikacja wprowadza korektę

Od 10 października zmiany na fragmencie Moniuszki. Komunikacja wprowadza korektę

2022-09-29 19:58

W sierpniu gmina Starachowice rozstrzygnęła przetarg na rozbudowę ul. Stanisława Moniuszki – na odcinku od skrzyżowania z al. Św. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Nowowiejską – 6 Września, wraz z rozbudową skrzyżowania ulic Moniuszki i Nowowiejskiej – 6 Września na rondo. Poważne problemy dla kierowców rozpoczną się 10 października

Jako pierwszy utrudnienia zapowiada ZEC/Komunikacja miejska Starachowice wprowadzając objazdy i dodatkowe, tymczasowe przystanki.

Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. – Komunikacja Miejska w Starachowicach informuje, że od dnia 10 października 2022r. w związku z przebudową skrzyżowania ulicy Moniuszki i Nowowiejskiej z ul. 6-go Września nastąpią utrudnienia w kursowaniu autobusów na os. Południe. Objazd na liniach w obu kierunkach wykonywany będzie ul. Dwernickiego oraz Wysockiego wg poniższego wykazu, z pominięciem ul. Moniuszki oraz ul. Św. Jana Pawła II - informuje ZEC/Komunikacja miejska

 • linia 3
 • Niepodległości – Miodowa (Św.Jan) – Dwernickiego – Wysockiego – Miodowa – „wiadukt” – dalej bez zmian.
 • linia 8
 • „wiadukt” – Miodowa – Św. Jana Pawła II – Wysockiego – Dwernickiego – Miodowa (Św.Jan) – Niepodległości – dalej bez zmian.
 • linia 15
 • Nowowiejska – 6-go Września – Dwernickiego – Wysockiego – Św. Jana Pawła II – Moniuszki – dalej bez zmian.
 • linia 16
 • Nowowiejska – 6-go Września – Dwernickiego – Wysockiego – Miodowa – dalej bez zmian.
 • linia 22
 • Miodowa – Św. Jana Pawła II – Wysockiego – Dwernickiego – 6-go Września – „nowa” Moniuszki – Radomska (Pasternik) – dalej bez zmian.
 • linia 23
 • Radomska (Pasternik) – „nowa” Moniuszki – 6-go Września – Dwernickiego – Wysockiego – Miodowa – „wiadukt” – dalej bez zmian.
Od 10 pażdziernika zmiany na fragmencie Moniuszki. Komunikacja wprowadza korektę

i

Autor: UM Starachowice Od 10 pażdziernika zmiany na fragmencie Moniuszki. Komunikacja wprowadza korektę

Obowiązują wszystkie przystanki na trasie przejazdu oraz przystanki tymczasowe ustawione po obu stronach drogi na ul. Dwernickiego oraz na ul. Wysockiego w kierunku ul. Św. Jana Pawła II.

Oznacza to, że skrzyżowanie Moniuszki-Nowowiejska-6-go Września będzie jeszcze przejezdne ale jadąc od Południowej kierowcy ten fragment będą musieli ominąć podobnie jak komunikacja miejska lub osiedlowymi uliczkami przejeżdżając do Nowowiejskiej i dalej do skrzyżowania.

Firma wykonująca prace za kilka tygodni zamknie też skrzyżowanie Moniuszki-Nowowiejska-6-goWrześnia. Nie ma jeszcze oficjalnego terminu wyłączenia skrzyżowania.

Prace zgodnie z umową powinny zakończyć się w terminie pięciu miesięcy od dnia podpisania umowy. Jest to jednak termin na który znaczny wpływ może mieć pogoda. Prace wykonuje „BUDROMOST-STARACHOWICE” z Wąchocka - wartość zamówienia wynosi nieco ponad 4,8 mln zł.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Teksty chłopaków na podryw - czy potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 10
Czy jesteś może ratownikiem? Bo...
Jak ustala się opiekę nad dzieckiem po rozwodzie?