Rowerzysta potrącił 16-letnią dziewczynę na ścieżce rowerowej

i

Autor: Bartosz Manicz Rowerzysta potrącił 16-letnią dziewczynę na ścieżce rowerowej

Starachowice: Wypadek na ścieżce rowerowej

Rowerzysta potrącił 16-letnią dziewczynę na ścieżce rowerowej. Nastolatka trafiła do szpitala

2023-09-27 13:59

W poniedziałek (25.09) na nowo wybudowanej ścieżce rowerowej przy ulicy Szkolnej doszło do zderzenia rowerzysty i 16-latki. Nastolatka przechodziła wraz z grupą znajomych przez przejście dla pieszych na ścieżce rowerowej. W wyniku obrażeń po zderzeniu dziewczyna trafiła do szpitala w Kielcach.

Zderzenie rowerzysty z pieszą Starachowice

Do zdarzenia doszło 25.09 około godz. 14:00 na ścieżce rowerowej przy ulicy Szkolnej w Starachowicach. Kierowcą jednośladu okazał się 37-letni mężczyzna. Poszkodowana, która poruszała się po przejściu dla pieszych na ścieżce rowerowej była zaś 16-latka. Mężczyzna został przez stróżów prawa poddany badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Był trzeźwy. 16-latka po opatrzeniu przez ratowników medycznych, została przetransportowana do szpitala w Kielcach - informuje Paweł Kusiak oficer prasowy KPP Starachowice.

Młoda dziewczyna potrącona na ścieżce rowerowej przy Szkolnej w Starachowicach

i

Autor: Bartosz Manicz Młoda dziewczyna potrącona na ścieżce rowerowej przy Szkolnej w Starachowicach

W związku z tym, że nastolatka trafiła do szpitala rozpatrujemy to zdarzenie drogowe jako wypadek. Postępowanie w tej sprawie trwa, a jego wynik poznamy dopiero w momencie kiedy będziemy wiedzieli jak poważne są obrażenia 16-latki. Sprawcą tego zdarzenia w/g naszej oceny jest 37-letni rowerzysta który powinien ustąpić pierwszeństwa grupie osób przechodzących przez ścieżkę na wyznaczonym przejściu - dodał Paweł Kusiak.

Rowerzysta potrącił 16-letnią dziewczynę na ścieżce rowerowej. Nastolatka trafiła do szpitala

i

Autor: Bartosz Manicz Rowerzysta potrącił 16-letnią dziewczynę na ścieżce rowerowej. Nastolatka trafiła do szpitala

Kto ma pierwszeństwo na ścieżce?

Jeśli jest to ścieżka przeznaczona wyłącznie dla rowerów, pierwszeństwo ma cyklista i na taką drogę nie powinni wchodzić piesi ani osoby jeżdżące na rolkach czy deskorolce. Natomiast jeśli jest to ścieżka pieszo-rowerowa, to każda ze stron musi zachować szczególną ostrożność. Ponadto, na takim odcinku przeznaczonym zarówno dla pieszych, jak i dla cyklistów kierujący rowerem jest zobowiązany ustępować miejsca pieszym.

Apelujemy do pieszych i rowerzystów o zachowanie ostrożności i przestrzeganie przepisów. Zapowiadamy także wzmożenie kontroli wobec niechronionych uczestników ruchu korzystających ze ścieżek rowerowych i pieszo – rowerowych. W przypadku stwierdzenia przez funkcjonariuszy wykroczenia popełnionego przez cyklistę bądź pieszego skutkiem może być udzielenie pouczenia… ale za niestosowanie się do przepisów może grozić również mandat.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz starachowice@eska.pl lub prześlij wiadomość Messangerem. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy