spacer

i

Autor: facebook.com/Jerzy Materek

spacer starachowice

Starachowicki spacer „Szlakiem kolei wąskotorowych"

2024-04-14 8:26

Dziś (14 kwietnia br. ) odbędzie się II edycja z cyklu wiosennych spacerów „Szlakiem kolei wąskotorowych". W trakcie wydarzenia, przewodnicy poprowadzą uczestników po miejscach związanych z kolejami wąskotorowymi, których sieć niegdyś gęsto oplatała okolice Starachowic.

Starachowicki spacer „Szlakiem kolei wąskotorowych"

Informacje organizacyjne o spacerze• Termin: niedziela, 14 kwietnia 2024 r., start o godz. 10:00• Długość trasy: ok. 17 km• Zbiórka: Parking przy zalewie Lubianka przy ulicy Szydłowskiego (wjazd od strony Myśliwskiej)

Trasa spaceru

Od punktu startowego przy zalewie Lubianka, uczestnicy przejdą śladami torowiska zlikwidowanej kolei wąskotorowej tzw. belgijskiej do drogi Wąchock – Siekierno (brukowaniec), następnie do drugiej stacji "Drogi Krzyżowej" na Wykusie. Potem szlakiem niebieskim przez Polanę Wykus do parkingu przy drodze Wąchock – Siekierno. Przerwa w wędrówce (około 40 minut) w trakcie prelekcja przy ognisku.W dalszej kolejności trasa szlakiem zielonym do leśnej drogi przed potokiem i dojście do tablicy na polanie Barwinek. Powrót tą samą trasą do szlaku zielonego i dalsza wędrówka szlakiem około 1.5 km do leśnej drogi w kierunku północnym. Po dotarciu do pozostałości kolei wąskotorowej, przejście do drogi Siekierno – Wąchock. Dalej przejście szlakiem niebieskim do drogi leśnej przez "Ostre Górki" - do miejsca startu.

Zasady uczestnictwa w spacerze

Udział w wędrówce jest bezpłatny. Ubezpieczenie pokrywają uczestnicy we własnym zakresie – członkowie PTTK z aktualnie opłaconą składką są ubezpieczeni. Spacer będzie prowadzony przez kadrę programową PTTK.

OrganizatorzyStowarzyszenie Miłośników Kolei Wąskotorowych z siedzibą w StarachowicachKlub Drezynowy przy Oddziale Międzyszkolnym PTTK w StarachowicachDane kontaktowe do przewodnika:Andrzej Cygantel.: 693 182 517

QUIZ. Starachowice w liczbach. Sprawdź swoją wiedzę

Pytanie 1 z 12
Ile wynosi powierzchnia Starachowic?

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy