Naszym celem jest wyeliminowanie tego typu zagrożeń. Wraki pozostawiane są najczęściej na parkingach przed blokami i na poboczach ulic. O tym, iż działania rewirowych Straży Miejskiej w zakresie porzuconych wraków pojazdów, nie są jednorazowe, świadczą kolejne usuwane pojazdy z terenu miasta. Część właścicieli wraków, zamiast na własny koszt odstawić pojazd na złomowisko, odkręca tablice rejestracyjne i pozostawia auto na osiedlowym parkingu - mówi komendant Straży Miejskiej Waldemar Jakubowski.
W każdym przypadku porzuconego samochodu, działania muszą być prowadzone bardzo szczegółowo, a przebrnięcie całej procedury powoduje, iż postępowanie czasami wydłuża się w czasie. Przed decyzją o usunięciu porzuconego i zniszczonego samochodu, rewirowi naszej jednostki, po ustaleniu (mimo braku tablic) właścicieli pojazdu, zawsze starają się do nich dotrzeć, wskazując możliwość samodzielnego usunięcia pojazdu (mniej kosztownego) i przekazania go na złom. Od początku systemowego uruchomienia kontroli terenów miasta, w wyniku podjętych działań przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej doszło do usunięcia 80 pozostawionych wraków pojazdów - dodaje Waldemar Jakubowski.
Polecany artykuł:
Przypominamy, że właściciel pojazdu ponosi pełną odpowiedzialność za stan auta. Przy okazji pamiętajmy, że obowiązkową polisę OC trzeba wykupić na każdy zarejestrowany pojazd, nawet ten, który potocznie mówiąc „stoi na cegłach”. Z obowiązku opłaty za OC może nas zwolnić tylko sprzedaż lub zezłomowanie i wyrejestrowanie auta.
Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy