Prace na przejeździe kolejowym w Starachowicach

i

Autor: Bartosz Manicz Prace na przejeździe kolejowym w Starachowicach

Budowa wiaduktu starachowice

To będzie drogowy horror. Dziesięć tygodni poważnych utrudnień na Radomskiej przed przejazdem

2024-04-12 7:59

Budowa wiaduktu w Starachowicach Zachodnich wchodzi w kolejną fazę. To oznacza poważne problemy dla kierowców na odcinku, który od lat jest "wąskim gardłem" Starachowic. Od 15 kwietnia na wjeździe do Starachowic, na wysokości sklepu budowlanego wprowadzony zostanie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną. Utrudnienia mogą potrwać nawet dziesięć tygodni.

Budowa wiaduktu Starachowice Zachodnie

Budowa wiaduktu w Starachowicach Zachodnich przebiega zgodnie z planem. Wykonawca firma Trakcja zapowiedziała kolejne zmiany w organizacji ruchu. Tym razem oznacza to poważne problemy dla kierowców. Ruch wahadłowy zostanie wprowadzony na ulicy Radomskiej tuż przed przejazdem kolejowym. 

To będzie drogowy horror. Dziesięć tygodni poważnych utrudnień na Radomskiej przed przejazdem

i

Autor: facebook.com/Piotr Ambroszczyk To będzie drogowy horror. Dziesięć tygodni poważnych utrudnień na Radomskiej przed przejazdem

Zgodnie z informacją przekazaną przez Generalnego Wykonawcę wiaduktu tj. firmę Trakcja S.A. od 15 kwietnia planowane jest wprowadzenie zmiany organizacji ruchu na ulicy Radomskiej w Starachowicach. Na ul. Radomskiej, na wysokości sklepu budowlanego, począwszy od mostu na rzece Kamiennej do ronda u zbiegu z ulic: Radomska – Kanałowa wprowadzony zostanie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną. Jest to spowodowane koniecznością wykonania sieci uzbrojenia terenu i prac drogowych na tym odcinku. W pierwszym etapie zamknięciem będzie objęta jezdnia po stronie wschodniej drogi, a potem jezdnia po stronie zachodnie. Na każdy etap prac Wykonawca przewiduje ok. 5 tygodni - informuje Starostwo w Starachowicach

Prosimy o zwracanie uwagi na zmianę oznakowania i stosowanie się do tablic informacyjnych oraz sygnalizacji. Przepraszamy za wynikłe z tego tytułu utrudnienia.

Wiadukt Starachowice Zachodnie budowa

Przypomnijmy, że w lutym zmieniła się też organizacja ruchu na ul. Radomskiej i Fabrycznej. Zamknięta została możliwość skrętu w lewo z ulicy Radomskiej (tuż za rozebranym rondem im. ks. Popiełuszki) w ul. Fabryczną. Aby to zrobić trzeba dojechać do ronda im. L. Kaczyńskiego, tam zawrócić i zjechać na dół, by skręcić w prawo w Fabryczną, lub przejechać prosto do przejazdu kolejowego.

Budowa wiaduktu będzie kosztowała ponad 70 milionów złotych. Zdecydowana większość tej kwoty pochodzi z programu Polski Ład. Zgodnie z planem, wiadukt ma być oddany do użytku w pierwszym kwartale 2025 roku. Wiadukt ma mieć około 350 metrów długości i przebiegać nad linią kolejową nr 25, łącząc ulicę Radomską z drogą krajową nr 42. Przebudowana zostanie także część sąsiadujących ulic i powstanie nowe rondo u zbiegu: Piłsudskiego, Radomskiej i Hutniczej.

Będą zmiany w organizacji ruchu na ulicy Radomskiej w Starachowicach

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Starachowicach Będą zmiany w organizacji ruchu na ulicy Radomskiej w Starachowicach

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz starachowice@eska.pl lub prześlij wiadomość Messengerem. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Quiz Świętokrzyskie. Podajemy trzy hasła, Wy odgadujecie co to za miasto powiatowe

Pytanie 1 z 10
Browar Kultury, Mirosław Baka, metalurgia