Obwodnica Starachowic (01.04.2024)

i

Autor: FABE Polska Obwodnica Starachowic z lotu ptaka

Obwodnica Starachowic [ZDJĘCIA]

Obwodnica Starachowic z lotu ptaka. Takie zdjęcia tylko u nas

2024-04-23 8:27

Trwają prace związane z budową północno-zachodniej obwodnicy Starachowic. Przypominamy, że 28 marca została wprowadzona zmiana w organizacji ruchu na drodze krajowej nr 42 w Wąchocku. Możemy przejechać nowym rondem, ale nadal obowiązuje w tym miejscu ruch wahadłowy.

Najnowsze zdjęcia z budowy północno - zachodniej obwodnicy Starachowic robią wrażenie

Inwestycja ma się zakończyć w drugiej połowie roku. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć nową drogą mamy przejechać pod koniec lipca. 28 marca zmieniła się organizacja ruchu na drodze krajowej nr 42 w Wąchocku.

Ruch odbywa się rondem, ale nadal w tym miejscu poruszamy się wahadłowo. Taka organizacja ruchu ma obowiązywać do końca czerwca - powiedział nam Igor Derpiński z Fabe Polska.

Początek drogi to wyjazd ze Starachowic w kierunku Tychowa Starego, drogą wojewódzką numer 744, gdzie powstaje rondo na skrzyżowaniu ze wspomnianą drogą wojewódzką. Ponadto nad rzeką Kamienną i torami kolejowymi linii nr 25 relacji Łódź Kaliska – Dębica, trwa budowa 680-metrowej estakady. Projekt obejmuje też połączenie ulicy Strzelniczej (droga wewnętrzna do strzelnicy Świtu) podzielonej przez nowo budowaną obwodnicę, poprzez budowę dwóch zjazdów publicznych, budowę chodników, ścieżki rowerowej o szerokości 2 metrów, miejsca obsługi podróżnych (MOP), a także budowę płotków naprowadzających, ekranów akustycznych, kanalizacji deszczowej wraz z urządzeniami podczyszczającymi i oświetlenia wraz z przebudową sieci elektroenergetycznych.

QUIZ. Starachowice w liczbach. Sprawdź swoją wiedzę

Pytanie 1 z 12
Ile wynosi powierzchnia Starachowic?

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy