Sprawdź termin ważności prawa jazdy

i

Autor: Dawid Bąk Sprawdź termin ważności prawa jazdy

QUIZ

Umiesz rozpoznać rejestracje województwa świętokrzyskiego? Tylko znawca zdobędzie 10/10

2024-07-19 12:15

Tablice rejestracyjne auta przyporządkowują do pewnych miejsc. W Polsce pierwsze litery oznaczają województwo, a kolejne powiat lub miasto. Myślisz, że znasz wszystkie tablice z województwa świętokrzyskiego? Koniecznie sprawdź się w naszym quizie.

Umiesz rozpoznać rejestracje województwa świętokrzyskiego? Tylko znawca zdobędzie 10/10

Obecny system tablic rejestracyjnych został wprowadzony w 2000 r. Wprowadzono literowe wyróżniki miejsca. I tak kolejno w rejestracjach pierwsza litera to województwo, druga i trzecia to miasto lub miasto na prawach powiatu. Wyjątkiem jest Warszawa, jednak skupimy się na województwie świętokrzyski. Tutaj rejestracje zaczynają się na literę „T”. Umiesz przyporządkować dalsze litery do konkretnych miejsc? Jeśli tak to koniecznie spróbuj sił w naszym quizie!

Umiesz rozpoznać rejestracje województwa świętokrzyskiego?

Pytanie 1 z 10
Jaką rejestrację ma powiat opatowski?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz starachowice@eska.pl lub prześlij wiadomość Messangerem. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Listen on Spreaker.