Wiadukt Starachowice

i

Autor: Piotr Raczyński

wiadukt starachowice

Widok "z lotu ptaka" na budowę wiaduktu w Starachowicach. Zobaczcie WIDEO

2024-06-17 8:15

W 2025 roku mieszkańcy Starachowic (Świętokrzyskie) i okolic przejadą nowym wiaduktem, który przebiegał będzie nad linią kolejową nr 25. Długość części drogowej razem z drogami dojazdowymi to 1800 m. Szerokość jezdni planowana jest na 7m, podczas gdy na dojazdach wahać się będzie od 4,5 m do 10,5 m. Zobaczcie wideo z przebiegu prac!

Wiadukt Starachowice

Dolne Starachowice zmieniają swoje oblicze. Każdego dnia mieszkańcy miasta, ale również Ci, którzy przyjeżdżają do Starachowic mogą obserwować postępy prac związane z budową wiaduktu. To inwestycja, która znacząco poprawi funkcjonowanie nie tylko komunikacji miejskiej, ale również wszystkich kierowców wjeżdżających do miasta.

Wiadukt "z lotu ptaka"

Budowa wiaduktu w Starachowicach

Wiadukt powstaje nad linią kolejową nr 25, przy wjeździe do Starachowic od strony zachodniej. Jest konstrukcji stalowo - łukowej z iluminacją świetlną. Jego rozpiętość to ok. 67 m, a długość - samej tylko części mostowej szacuje się na 350 m (razem z drogami dojazdowymi będzie to 1800 m). Szerokość jezdni planowana jest na 7m, podczas gdy na dojazdach wahać się będzie od 4,5 m do 10,5 m.

Zdjęcia. Budowa wiaduktu w Starachowicach

Wiadukt Starachowice. Zakres prac

Na całej długości wybudowane zostaną chodniki i ścieżki rowerowe. Powstaną także zbiorniki retencyjne na wody deszczowe, łącznie osiem, które mają rozwiązać, problem zalewania tej części miasta. Budowa obiektu wymagała wyburzenia kilku budynków, w tym mieszkalnego wraz garażami i budynkami gospodarczymi, co wykonano w pierwszej kolejności wraz z wycinką drzew kolidujących z tą inwestycją.

W ramach tej inwestycji powstanie też droga dojazdowa do budynku dawnego Archiwum Państwowego wraz z placem do zawracania, miejscami postojowymi i drogą manewrową.

Realizacja tego przedsięwzięcia jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, dedykowanej rozwojowi stref przemysłowych. Ma pomóc rozwiązać problem korkującego się miasta, podnosząc przy tym jego atrakcyjność inwestycyjną.

Quiz Świętokrzyskie. Podajemy trzy hasła, Wy odgadujecie co to za miasto powiatowe

Pytanie 1 z 10
Browar Kultury, Mirosław Baka, metalurgia

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Wybuch na planie serialu Polskie drogi. Historia z Koprem