Turniej Hokejowy w Skarżysku

i

Autor: DB

Zdecydowane zwycięstwo Piratów. Za nami VIII Turniej Hokeja na Lodzie w Skarżysku (WIDEO)

2020-02-29 15:45

Ryśki Warszawa, Torpeda Warszawa, Kruki Częstochowa i miejscowi Piraci, to uczestnicy tegorocznego VIII Oficjalnego Turnieju Hokejowego, który odbył się 29 lutego na lodowisku miejskim im.Mieczysława Filipowskiego w Skarżysku-Kamiennej. Impreza została rozegrana systemem pucharowym, każdy z każdym. Emocji jak co roku nie brakowało. Tym razem najlepsi okazali się hokeiści ze Skarżyska, którzy wygrali wszystkie mecze, a w finale pewnie pokonali 6:3 kolegów z Torpedy Warszawa.

Amatorska drużyna skarżyskich Piratów powstała 16 września 2010 roku z inicjatywy kilku pasjonatów hokeja, znających się z podwórkowych czasów. Większość stawiała pierwsze kroki na łyżwach jeszcze w czasach kiedy o jakikolwiek sprzęt było trudno. Skarżyscy Piraci triumfowali po raz pierwszy w historii turnieju, którego są organizatorem.

Zanim w Skarżysku-Kamiennej powstał profesjonalny obiekt, graliśmy w okresie zimowym na różnych zbiornikach wodnych w okolicy. Odkąd możemy cieszyć się pełnowymiarowym lodowiskiem w mieście, trudno było tego nie wykorzystać. Stworzyliśmy drużynę i jakoś się kręci. Wyniki bywają różne, ale najważniejsze dla nas to pokazać, że hokej jest obecny w województwie świętokrzyskim- powiedział nam Michał Fiereńczuk ze skarżyskich Piratów.

Turniej Hokeja w Skarżysku

i

Autor: DB
Turniej Hokejowy w Skarżysku

i

Autor: DB
Turniej Hokeja w Skarżysku

i

Autor: DB
Turniej hokeja w Skarżysku-Kamiennej