Celem Organizatorów jest integracja tych artystów fotografików, którzy w swojej twórczości podejmują próby twórczego zdefiniowania takich przestrzeni. Międzynarodowy wymiar Biennale ma na celu pokazanie obrazów świata przefiltrowanego poprzez indywidualne spojrzenia twórców z różnych kręgów kulturowych.
Do konkursu każdy autor mógł zgłosić 4 pojedyncze fotografie - opowiada Ewa Łuczywo - Nowak. Zdjęcie, które znalazło się na wystawie pokonkursowej wykonałam w Opatowcu, mojej rodzinnej miejscowości. Ptak ze zdjęcia to jeden z gołebi mojego ojca. Fotografuję je z tej samej perspektywy za każdym razem, gdy jestem u rodziców. Mam całą serię takich gołebi, w różnych fazach lotu i siedzących na czubku tego samego dachu. Kadr w zasadzie jest ten sam. Zmienia się jednak tło, bo niebo nigdy nie jest takie samo, a gołąb też za każdym razem jest inny.
Poniżej możecie zobaczyć ciekawe fotografie w wykonaniu Ewy Łuczywo Nowak.
Wytwarzam sobie w ten sposób swego rodzaju zamierzoną powtarzalność czynności. Wywołuje efekt zmiany tła i obiektu w jednostajnej kompozycji narzuconej przeze mnie. Stwarzam pozory kontroli nad zmianą naturalnego tła (nieba), co w rzeczywistości nie może być ode mnie zależne. Ptaki są dla mnie synonimem wolności i samotności. Fotografia konkursowa została nazwana JEDEN czyli samotny - opowiada autorka.
W dniach 14 – 16.10 2020 jury oceniło: 548 fotografii i 12 filmów wideo, autorstwa łącznie 146 autorów. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowało 117 fotografii autorstwa 94 autorów oraz 12 filmów autorstwa 5 autorów.
Wystawa jest prezentowana wirtualnie na stronie www.bwakielce.art.pl oraz na profilu facebookowym BWA.