Budowa wiaduktu Starachowice Zachodnie - Listopad 2023

i

Autor: Tomasz Ciok Spotted Starachowice Budowa wiaduktu Starachowice Zachodnie - Listopad 2023

Drogowe

Będą zmiany w organizacji ruchu na ulicy Radomskiej w Starachowicach

2024-02-23 8:06

Szykują się kolejne zmiany związane z budową wiaduktu w Starachowicach Dolnych. Od 26 lutego nie będzie już można skręcić w lewo z ul. Radomskiej w ul. Fabryczną, lub aby zawrócić w kierunku torów. Kierowcy będą musieli jechać na rondo im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przypominamy też, że do 15 marca ma być zamknięta ulica Kanałowa.

Trwa budowa wiaduktu w Starachowicach Zachodnich. Od 26 lutego kolejne utrudnienia dla kierowców

Będą zmiany w organizacji ruchu na ulicy Radomskiej w Starachowicach

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Starachowicach Będą zmiany w organizacji ruchu na ulicy Radomskiej w Starachowicach

Wykonawca wiaduktu, firma Trakcja poinformowała, iż od 26 lutego br. zamierza wprowadzić II etap tymczasowej organizacji ruchu na ul. Radomskiej w Starachowicach. Od najbliższego poniedziałku zamknięta zostanie możliwość skrętu w lewo z ulicy Radomskiej (tuż za rozebranym rondem im. ks. Popiełuszki) w ul. Fabryczną, lub aby zawrócić w kierunku przejazdu kolejowego. Aby to zrobić trzeba będzie jechać na rondo im. L. Kaczyńskiego, tam zawrócić i zjechać na dół, by skręcić w prawo w ul. Fabryczną, lub jechać prosto na dolne Starachowice - informuje Starostwo Powiatowe.

Budowa wiaduktu będzie kosztowała ponad 70 milionów złotych. Zdecydowana większość tej kwoty pochodzi z programu Polski Ład. Zgodnie z planem, wiadukt ma być oddany do użytku w pierwszym kwartale 2025 roku. Wiadukt ma mieć około 350 metrów długości i przebiegać nad linią kolejową nr 25, łącząc ulicę Radomską z drogą krajową nr 42. Przebudowana zostanie także część sąsiadujących ulic i powstanie nowe rondo u zbiegu: Piłsudskiego, Radomskiej i Hutniczej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz starachowice@eska.pl lub prześlij wiadomość Messengerem. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy