Konwój STAR-ów ZOBACZ ale JAZDA - Legenda STAR'a dla WOŚP w Starachowicach

i

Autor: Legenda Stara Konwój STAR-ów "ZOBACZ ale JAZDA" - Legenda STAR'a dla WOŚP w Starachowicach

Będzie LEGENDARNIE jak nigdy dotąd. Legenda STAR-a wystartuje za oceanem[GALERIA]

2022-04-08 19:36

Ósma w historii Starachowic LEGENDA STARA, czyli zlot pojazdów zabytkowych w tym roku odbędzie się tradycyjnie w ostatni sierpniowy weekend. Trwają przygotowania do imprezy, nie tylko w Polsce, ale również za granicą, połączonej z Wyprawą STARem 266 dookoła świata, która rozpocznie się już 6 czerwca br. Jej główni bohaterowie Jerzy Stetz i Tomasz Wątor odwiedzili nasz powiat, skąd odebrali zielonego Stara 266. Star jest gotowy by ruszyć w podróż z Florydy na Alaskę.

Niespełna dwa miesiące dzielą nas od rozpoczęcia wyprawy STARem 266 dookoła świata, stanowiącej preludium do tegorocznej Legendy STARa czyli zlotu pojazdów zabytkowych organizowanych przez Powiat Starachowicki. Ekspedycja, chociaż jeszcze się nie zaczęła, od kilku miesięcy wzbudza duże emocje. Jej główni bohaterowie, a zarazem pomysłodawcy – Jerzy Stetz i Tomasz Wątor – zamierzają dojechać starami aż za koło podbiegunowe, a w roku kolejnym przyjechać do Starachowic na 9. Legendę STARa, w 75 rocznicę rozpoczęcia produkcji samochodów marki STAR.

Dokonają tego dwoma starami - „czerwonym” czyli STARem 266 – pożarniczym z 1983 r. który został zakupiony z OSP Karpniki i jest już w USA oraz „zielonym” czyli STARem 266 – skrzyniowy z 1987,który od nowości służył w Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu i przeszedł gruntowny remont w jednym z zakładów na terenie naszego powiatu. Auto zostało zapakowane częściami i wyruszy niebawem w podróż do USA. Z Jerzym Stetzem i Tomaszem Wątorem spotkał się 5 kwietnia br. wicestarosta Dariusz Dąbrowski, aby uzgodnić szczegóły ich czerwcowej wyprawy, która będzie na bieżąco relacjonowana na stronie Legendy Stara

Panowie gościli także w firmie Autobox Innovations, która na co dzień zajmuje się renowacją STARów i wspiera Powiat Starachowicki w organizacji zlotu. Spotkali się tam z wiceprezesem Zarządu Krzysztofem Siekańskim i szefem Biura Marketingu i Sprzedaży – Wojciechem Siekańskim, którzy oprowadzili ich po zakładzie i zademonstrowali prototypy nowych pojazdów terenowych, które powstają w Autoboxie.

Organizatorzy wyprawy potwierdzili, że po zakończeniu projektu przekażą STARa 266 pożarnika do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, tak aby stanął obok swojego młodszego brata – Stara 266 uczestnika Rajdu Paryż – Dakar. Będą oni gośćmi specjalnymi podczas tegorocznej edycji legendy, która – przypominamy – odbędzie się tradycyjnie w ostatni sierpniowy weekend. Ma ją poprzedzić gwiaździsty zlot STAR-ów.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

QUIZ. Jesteś mistrzem kierownicy? Te pytania to zweryfikują!

Pytanie 1 z 12
Przejazd na czerwonym świetle. Jest dozwolony…