Bójka z udziałem 9 osób w gminie Brody. Była siekiera, pałka i alkohol

2020-06-30 12:37 BM
Bójka z udziałem 9 osób w gminie Brody. Była siekiera, pałka i alkohol
Autor: pixabay Bójka z udziałem 9 osób w gminie Brody

Do bójki z udziałem dziewięciu osób doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w gminie Brody. Uczestnikami awantury były osoby w wieku od 20 do 35 lat, zarówno kobiety jak i mężczyźni. Część agresywnego towarzystwa była pod wpływem alkoholu. Po bójce resztę nocy spędzili w policyjnym areszcie. Teraz zarzutami dla całej dziewiątki zajmie się prokuratura.

Przyczyną bójki była prawdopodobnie słowna zaczepka. W ruch poszły niebezpieczne przedmioty.

Udział w bójce brały zarówno kobiety jak i mężczyźni w różnym wieku. Większość zatrzymanych to mieszkańcy gminy brody w wieku od 20 do 32 lat, tylko jeden z uczestników bójki pochodzi z powiatu ostrowieckiego. Część z uczestników była pod wpływem alkoholu, w ruch poszły niebezpieczne przedmioty w tym siekiera czy pałka. Mężczyźni, którzy użyli niebezpiecznych przedmiotów mogą trafić do więzienia nawet na osiem lat, pozostali nawet na trzy lata. Aktualnie wobec wszystkich zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze - powiedział nam Paweł Kusiak oficer prasowy ze starachowickiej policji.

Jaka kara za udział w bójce? Podstawowy typ przestępstwa zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat trzech. W przypadku, gdy skutkiem bójki jest odniesienie przez jej uczestników ciężkiego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci, zagrożenie karą jest znacznie większe, ponieważ może sięgnąć nawet 10 lat.

Bójką (art. 158 kk) w rozumieniu prawa karnego to starcie fizyczne pomiędzy co najmniej trzema osobami, z których każda jednocześnie atakuje i broni się, zawierające poważny ładunek przemocy stwarzający niebezpieczeństwo utraty życia człowieka lub wystąpienia ciężkiego bądź średniego uszczerbku na zdrowiu. Nie jest bójką starcie dwóch osób.

Gigantyczna ulewa w Warszawie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.