Deszcz, śnieg i gołoledź. W piątek w Starachowicach pierwszy tej jesieni podmuch zimy

i

Autor: pixabay.com Deszcz, śnieg i gołoledź. W piątek w Starachowicach pierwszy tej jesieni podmuch zimy

Deszcz, śnieg i gołoledź. W piątek w Starachowicach pierwszy tej jesieni podmuch zimy

2021-11-26 10:03

Dzisiaj pogoda nie będzie nas rozpieszczać. W województwie świętokrzyskim szykuje się pierwszy tego sezonu zimowy akcent. Kierowcy muszą liczyć się z trudnymi warunkami na drogach. W zachodniej części regionu wieczorem ma padać mokry śnieg, który może uszkadzać linie energetyczne. Na drogach niewykluczone oblodzenia.

O tej porze roku zazwyczaj jesteśmy już po pierwszych tchnieniach zimy. Tym razem na śnieg przyszło nam czekać dosyć długo. Dzisiaj do regionu świętokrzyskiego mają wkroczyć opady. Początkowo będzie to deszcz, a następnie deszcz ze śniegiem i sam śnieg. Jednak największym zagrożeniem dla kierowców może okazać się wieczorny przymrozek, specjaliści od pogody nie wykluczają gołoledzi. Trzeba będzie dostosować jazdę do tych niesprzyjających zimowych warunków.

W piątek oraz w nocy z piątku na sobotę przez obszar naszego kraju przechodzić będzie śródziemnomorski układ niskiego ciśnienia. Wraz z nim napłyną dwa sektory: ciepły z opadami deszczu i opadami mieszanymi oraz zimny z opadami mokrego śniegu. Na ten moment wygląda na to, że większość naszego województwa znajdzie się w sektorze ciepłym co poskutkuje wystąpieniem umiarkowanych/okresami silnych opadów deszczu, a także opadów mieszanych. Zachodnia część regionu prawdopodobnie zostanie "zahaczona" przez sektor zimny, tutaj wystąpi spore prawdopodobieństwo opadów mokrego śniegu. Zwiększy to ryzyko uszkodzeń linii sieci elektrycznej oraz drzewostanu. W całym regionie możliwe także oblodzenia – ostrzega Storm Chasers Świętokrzyskie - Pogoda i Atmosfera.

Pozostaje nam mieć nadzieję, że tym razem zima nie zaskoczy drogowców.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

QUIZ. Jakiego koloru masz aurę?

Pytanie 1 z 7
W którym z tych miejsc czujesz się dobrze?
Atak zimy w Starachowicach