diankon

i

Autor: Diecezja Radomska

Diakon Karol Dobrasiewicz zginął wczoraj w wypadku pod Starachowicami

2021-12-07 10:29

Wczoraj wieczorem informowaliśmy o tragicznym w skutkach wypadku, który miał miejsce w Parszowie. Na drodze krajowej nr 42 zginął 31 letni mężczyzna. Dziś Diecezja Radomska informuje, że to 31-letni Karol Dobrasiewicz, diakon Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. W ostatnim czasie odbywał praktyki duszpasterskie w ośrodku „Promień” w Mariówce.

Po egzaminie maturalnym odbył studia na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu. Był wolontariuszem w Centrum Młodzieży Arka. Formację przygotowującą do święceń kapłańskich odbywał w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. W trakcie studiów i formacji seminaryjnej angażował się w organizację rekolekcji dla szukających drogi życiowej oraz w Szkołę Lektora dla ministrantów. Święcenia diakonatu przyjął 8 czerwca 2019 roku z rąk bp. Piotra Turzyńskiego w radomskiej katedrze - informuje Diecezja Radomska.

Karol Dobrasiewicz zginął w wypadku samochodowym, do którego doszło wieczorem, 6 grudnia na drodze krajowej 42 w Parszowie w powiecie starachowickim.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Kościół Baptystów w Szczecinie odzyskał dawny blask. To prawdziwa perełka!