Ekstremalna Droga Krzyżowa Starachowice

i

Autor: materiał nadesłany

religia

Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy ze Starachowic po raz dziewiąty. Kiedy?

2023-03-23 8:34

Już po raz dziewiąty w piątek 24 marca 2023 wyruszy nocna, Ekstremalna Droga Krzyżowa. Każdy uczestnik startuje o dowolnej godzinie, tak, by w miarę możliwości, dotrzeć na Św. Krzyż na godzinę 6:00, gdzie w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego zostanie odprawiona Msza Święta.

Tradycyjnie pielgrzymi ze Starachowic będą mieli do wyboru trzy trasy: Czarna im. Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego liczy 42 kilometry i wiedzie przez Siekierno, Bodzentyn, Św. Katarzynę i Łysicę. Niebieska im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki (38 kilometrów) przez Kałków, Kotarszyn, Czażów, Grzegorzowice, Pokrzywiankę, Górę Chełmową, Starą Słupię i Nową Słupię. Następnie uczestnicy przejdą Drogą Królewską. Zielona (31 kilometrów) wiedzie przez Radkowice, Jadowniki, Bostów, Rudki i Nową Słupię.

Wyzwanie, droga, zmaganie, milczenie, modlitwa. Przejście Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest indywidualną i prywatną praktyką duchową. Nikt nie zabezpiecza tras, ani nie odpowiada za bezpieczeństwo przejścia. To jest wyprawa nocna, w samotności, w milczeniu. Człowiek wtedy musi się zmierzyć z niewygodą, z trudem. Idzie na własną odpowiedzialność i jeżeli jakieś trudności się pojawiają to już sam musi liczyć na siebie - opowiadają o nocnej wyprawie organizatorzy.

W czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej obowiązuje Reguła Milczenia. Obowiązuje ona od momentu rozpoczęcia Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. W tym roku organizatorzy przygotowali autokary po zakończeniu Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, do Starachowic po mszy na Świętym Krzyżu. Zainteresowanie nocną pielgrzymką jest bardzo duże.

TRASA ZIELONA

TRASA NIEBIESKA

TRASA CZARNA

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy