Koronawirus w Europie

i

Autor: Getty Images Koronawirus zbliża się do Polski

Koronawirus zapukał do Starachowic? (AUDIO)

2020-02-26 14:32

Po dwóch podejrzeniach zakażenia koronawirusem w Kielcach pełne ręce roboty mają też w starachowickim szpitalu. Najpierw na Izbę Przyjęć zgłosiła się młoda pacjentka, która podejrzewała zarażenie wirusem. Aktualnie przebywa na oddziale zakaźnym starachowickiej placówki. W tym przypadku trzeba poczekać na wyniki badań, które zostały wysłane do Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie.

Drugi przypadek to 72-latka ze Skarżyska, która wezwała pogotowie zaniepokojona gorączką, kaszlem i bólem głowy. Kobieta w piątek wróciła z Włoch, przebywała w okolicach Mediolanu.

Kobieta ze skarżyskiego szpitala trafiła do Starachowic na oddział chorób zakaźnych skąd została przetransportowana do Kielc.

Ze względu na wzmożone środki ostrożności, w związku z sytuacją epidemiologiczną, w starachowickim szpitalu wprowadzono:

-całkowity zakaz odwiedzin na Oddziałach: Chorób Zakaźnych, Neonatologicznym, Położniczo – Ginekologicznym z Salą Porodową.
-ograniczenie odwiedzin do jednej osoby w Oddziale Pediatrycznym (w godzinach odwiedzin) z ograniczeniem opuszczania Oddziału.

Uzasadnione przypadki będą hospitalizowane w szpitalach zakaźnych- uspokaja wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz. Przypominam że mamy trzy takie oddziały w województwie w Kielcach, Busku i Starachowicach. Zachowajmy zdrowy rozsądek, większe zagrożenie na dzień dzisiejszy stanowi wirus grypy.

Koronawirus zapukał do Starachowic? Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz