Na ten dzień czekaliśmy pięć miesięcy. Dziś ruszają oddziały starachowickiego szpitala

2020-08-01 9:10 BM
Starachowicki szpital wraca do normalności 1 sierpnia 2020
Autor: pixabay Starachowicki szpital wraca do normalności 1 sierpnia 2020

Po pięciu miesiącach od przekształcenia w szpital jednoimienny, szpital w Starachowicach wraca do normalnego trybu pracy i przyjmowania pacjentów. Przypomnijmy już 20 lipca ruszyła opieka ambulatoryjna, podstawowa i specjalistyczna. Szpital w Starachowicach cały czas będzie gotowy do przyjęć pacjentów z wirusem Sars Cov 2, opartą na bazie jednego wydzielonego oddziału.

Decyzja o przekształceniu szpitala w Starachowicach na szpital zakaźny, dedykowany do leczenia pacjentów zarażonych koronawirusem zapadła już w połowie marca, na samym początku stanu epidemicznego w Polsce. Starachowicki szpital, z dnia na dzień tak jak jeden z 19 - stu szpitali w kraju musiał ewakuować pacjentów z innymi chorobami, do placówek medycznych w całym województwie.

Przeciw tej decyzji był Zarząd Powiatu Starachowickiego na czele ze starostą Piotrem Babickim. Lokalne władze sugerowały wykorzystanie na potrzeby walki z koronawirusem budynku starego oddziału zakaźnego lub pomieszczeń Polsko-Amerykańskiej kliniki serca.

Dlaczego Zarząd Powiatu jest przeciwko decyzji wojewody

Od 20 lipca ruszyła rejestracja do poradni specjalistycznych. Rejestracja odbywa się tylko telefonicznie, mamy jeden numer telefonu 459 599 996, pod tym numerem rusza rejestracja i pod tym numerem  można zapisywać się sukcesywnie do poszczególnych poradni specjalistycznych. Druga ważna data to 1 sierpnia, tego dnia umożliwiona zostanie przyjmowanie pacjentów na poszczególnych oddziałach naszego szpitala z wyłączeniem piętra siódmego, gdzie ciągle będziemy przyjmowali pacjentów z Covid 19 - powiedział dziś starosta Piotr Babicki

Na zwalczanie Covid 19 przeznaczamy 70 łóżek na poziomie siódmym. Piętro szóste - kardiologia i oddział wewnętrzny 2, piętro piąte ortopedia i oddział neurologii, poziom czwarty okulistyka i ZOL, piętro trzecie medycyna paliatywna i chirurgia, poziom drugi oddział wewnętrzny pierwszy i oddział ginekologiczno położniczy, poziom pierwszy strefa buforowa, 14 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zarażeniem Covid 19, SOR, poziom zero oddział pediatryczny i oddział zakaźny. Onkologia dzienna będzie teraz zlokalizowana na pierwszym piętrze, na przeciwko laboratorium, wznowienie działalności planowane jest na połowę sierpnia - powiedział Robert Sowula członek zarządu powiatu starachowickiego.

Do poradni specjalistycznych na terenie szpitala wchodzą tylko umówieni telefonicznie pacjenci. Wprowadziliśmy nowy system telefoniczny pacjenci dzwoniąc, będą mieli informację, które miejsce w kolejce zajmują - dodał dyrektor szpitala Grzegorz Kaleta

W szpitalu przebywa obecnie 19 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 9 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 10 osób z wynikiem negatywnym.

Wodospad na kieleckiej Kadzielni znów dostępny dla odwiedzających

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.