Starachowice pod śniegiem, na drogach trudne warunki do jazdy

i

Autor: Bartosz Manicz Starachowice pod śniegiem, na drogach trudne warunki do jazdy

Pogoda

Pierwsze zimowe akcenty w Starachowicach już w ten weekend. Na drogach możliwe oblodzenia

2023-11-17 8:52

Wszystko wskazuje na to, że w weekend w regionie świętokrzyskim pojawią się pierwsze tego sezonu zimowe akcenty. Prognozy nie pozostawiają złudzeń, zrobi się na tyle zimno, że może popadać śnieg. Pierwsze starcie z zimą zaliczyli już m. in. mieszkańcy Olsztyna. W Starachowicach i regionie poprószyć ma w nocy z piątku na sobotę, są też ostrzeżenia przed oblodzeniami dróg i chodników.

Pierwszy śnieg pojawił się w województwie warmińsko-mazurskim

Zima zaatkowała w Olsztynie. Na ulicach zrobiło się biało [ZDJĘCIA]

i

Autor: Andrzej Brzozowski
Zima zaatkowała w Olsztynie. Na ulicach zrobiło się biało [ZDJĘCIA]

i

Autor: Andrzej Brzozowski

W czwartek (16 listopada) późnym wieczorem pierwszy śnieg spadł w Olsztynie oraz innych miastach Warmii i Mazur. To jednak jeszcze nie koniec. Śnieg lada moment ma pojawić się też w pozostałych regionach Polski.

Kiedy śnieg popada w Starachowicach i regionie świętokrzyskim?

Pierwsze tego sezonu opady śniegu w regionie świętokrzyskim możliwe są w nocy z piątku na sobotę (18 listopada). Niepokojąca jest też prognoza dotycząca temperatury. Miejscami mogą pojawić się przymrozki, co po opadach deszczu może spowodować oblodzenia na drogach. Kierowcy będą musieli zachować szczególną ostrożność. Ostrzeżenie I stopnia m.in. dla powiatu starachowickiego wydał IMGW.

Ostrzeżenie IMGW przed oblodzeniem w pow. starachowickim

i

Autor: IMGW Ostrzeżenie IMGW przed oblodzeniem w pow. starachowickim

Sobota zapowiada się zimna, maksymalnie w Starachowicach spodziewane są 2 kreski nad zerem i ma padać śnieg z deszczem a momentami sam śnieg. W niedzielę w województwie świętokrzyskim do 3 stopni i kolejna porcja mieszanych opadów. W poniedziałek ma napłynąć cieplejsze powietrze, pokrywa śnieżna szybko się roztopi, a w kolejnych dniach opady śniegu będą wracać, głównie do województw wschodnich.

Tak wyglądał atak zimy w Starachowicach i regionie 11 grudnia 2022 roku.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy