Budowa Stadionu Miejskiego w Starachowicach (czerwiec 2024)

i

Autor: Dawid Bąk Budowa Stadionu Miejskiego w Starachowicach (czerwiec 2024)

Stadion w Starachowicach [NOWE ZDJĘCIA]

Pierwszy mecz na stadionie najwcześniej w przyszłym roku. Remont obiektu w Starachowicach

2024-06-26 8:03

Nie mamy dobrych wiadomości dla starachowickich sportowców i kibiców. Prace przy przebudowie stadionu miejskiego mogą się przedłużyć. Przypomnijmy, że nowoczesny obiekt piłkarsko-lekkoatletyczny miał być gotowy do końca września. Zielono-Czarni, którzy w minioną sobotę zdobyli Okręgowy Puchar Polski muszą uzbroić się w cierpliwość.

Star Starachowice jesienią na własnym stadionie nie zagra!

Termin zakończenia inwestycji to koniec września tego roku. To kiedy piłkarze i inni sportowcy będą mogli korzystać z obiektu zależy od stanu murawy. Będziemy nadzorować tę inwestycję w zakresie siania trawy i jej wzrostu przez wyspecjalizowaną firmę. Jeśli wykonawca uzna, że jest możliwość wejścia na murawę to tak się stanie. Trawa z rolek kosztowałaby około 500 tysięcy złotych - powiedziała zastępca prezydenta miasta Elżbieta Gralec.

Remont stadionu w Starachowicach. Zaawansowanie prac: 35-40 procent

Wykonawca przekazał, że stopień zaawansowania prac jest na poziomie 35-40 procent. Wszystko przebiega dobrze i myślę, że trafił się solidny wykonawca. To będzie dobry obiekt, który będzie służył mieszkańcom. 13 czerwca przedstawiciele firmy mówili o zakończeniu prac na przełomie października i listopada - powiedział Krzysztof Szczygieł, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Piłkarze STAR-u na własnym stadionie mają zagrać dopiero wiosną 2025 roku

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w sierpniu odbędzie się wysiew trawy na murawie stadionu. Jesienią mają odbyć się odbiory inwestycji. Zielono-Czarni ze stadionu prawdopodobnie będą mogli korzystać wiosną przyszłego roku, ale pod warunkiem, że świeżo wysiana trawa dobrze się zakorzeni. Bardziej prawdopodobny termin inauguracji oficjalnych spotkań na starachowickim stadionie to jesień 2025.

Rodzaj trawy w żaden sposób nie będzie przekładał się na termin zakończenia prac. Specjaliści zapewniają mnie, że wiosną zagramy na nowej murawie. Jesienią i zimą będą trwały odbiory - odpowiedział na pytania zadane przez kibiców w mediach społecznościowych prezydent Marek Materek.

Budowa stadionu Starachowice - internauci komentują:

  • trawę to niech sobie zasieją na podwórku a na stadion niech położą z rolki. Jej koszt by się zwrócił po sezonie na spokojnie, ale urzędnicy co z piłką nie mają nic wspólnego wolą żeby Ożarów się wzbogacał a nie Starachowice. Wystarczy policzyć ile kosztuje to, że gramy w Ożarowie - koszty obsługi ochrony, dojazdów itp, policzyć ile będziemy przez sezon stratni na wejściówkach i reklamach i wyjdzie kwota która spokojnie by starczyła na trawę z rolki. Ale nie, oni są najmądrzejsi i ma być jak oni chcą
  • to było wiadomo, że ten termin będzie się przesuwał w nieskończoność i skoro już osoby decyzyjne zgodziły się na absurdalny wariant jeżdżenia 60km do Ożarowa to będziemy tam jeździć do usranej śmierci. A cały boom piłkarski i potencjalna moda na Star, związana z dobrymi wynikami zostanie bezpowrotnie zaprzepaszczona
  • nie ma szans żeby trawa siana właściwie się ukorzeniła do startu rundy wiosennej 2025. Oczywiście, że jest to rozwiązanie tańsze, ale w skutkach będzie tragiczne.

Stadion Starachowice - zakres prac:

Główny zakres zamówienia obejmuje: przebudowę areny sportowej, budowę urządzeń lekkoatletycznych, rozbiórkę trybun, budowę częściowo zadaszonych trybun, budowę kontenerów WC, budowę kontenera sędziowskiego, budowę kontenerów VIP i komentatora, budowę kontenera magazynowego, budowę murów oporowych oraz budowę urządzeń budowlanych infrastruktury towarzyszącej na terenie stadionu MOSiR w Starachowicach.

Stadion zyska m.in. nowe trybuny na ponad 2 tysiące kibiców (część z nich będzie zadaszona), miejsca dla sędziów, komentatorów, VIP i sanitariaty. Zostanie wykonana nowa nawierzchnia bieżni lekkoatletycznej. Wewnątrz zakoli będą znajdowały się urządzenia lekkoatletyczne, jak rów z wodą oraz skocznie i rzutnie. Na zewnątrz areny sportowej planowana jest budowa rozgrzewkowej rzutni do pchnięcia kulą oraz rozgrzewkowej bieżni. Na boisku piłkarskim zostanie wykonane olinowanie. W murawie wykonana zostanie instalacja teletechniczna na potrzeby prowadzenia zawodów lekkoatletycznych oraz instalacja nawadniania murawy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz starachowice@eska.pl lub prześlij wiadomość Messengerem. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Listen on Spreaker.