Rozbita grupa czerpiąca korzyści z prostytucji. Na jej czele młoda kobieta z  okolic Ostrowca

i

Autor: Świętokrzyska Policja Rozbita grupa czerpiąca korzyści z prostytucji. Na jej czele młoda kobieta z okolic Ostrowca

Rozbita grupa czerpiąca korzyści z prostytucji. Na jej czele m.in. młoda kobieta z okolic Ostrowca

2022-11-23 16:26

W połowie listopada kryminalni z Komisariatu Policji V w Krakowie wspólnie z policjantami z samodzielnych pododdziałów kontrterrorystycznych z Krakowa oraz Kielc zatrzymali pięć osób podejrzanych o sutenerstwo. Na czele tej grupy stała m.in. 29-latka z powiatu ostrowieckiego!

Rozbita grupa czerpiąca korzyści z prostytucji. Na jej czele młoda kobieta z okolic Ostrowca

W minioną środę, kryminalni z komisariatu V w Krakowie działając w oparciu o zgromadzone informacje oraz realizując polecenie Prokuratury Rejonowej Kraków Podgórze, przy wsparciu krakowskich i kieleckich kontrterrorystów, weszli do kilku krakowskich mieszkań oraz domu w pow. ostrowieckim, gdzie zamieszkiwać miały osoby podejrzewane o czerpanie korzyści z prostytucji.

Zatrzymali trzy kobiety i dwóch mężczyzn zamieszanych w nielegalny proceder - informuje Świętokrzyska Policja. Jak się okazało, na czele grupy stała 29-letnia mieszkanka pow. ostrowieckiego oraz dwaj mieszkańcy Krakowa – 36 oraz 44-latek. Jak ustalili śledczy, to ta trójka od 2021 roku „werbowała” kobiety świadczące usługi seksualne, zapewniała im lokale, wyposażenie, umawiała spotkania z klientami oraz czerpała z wykonanych przez nie usług korzyści materialne. W przestępczy „biznes” zamieszane były również 21-latka oraz 31-latka, które umawiały klientów na masaże oraz inne usługi erotyczne.

Policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie zebrali w tej sprawie materiał dowodowy, który pozwolił na postawienie zatrzymanym osobom zarzutów dotyczących czerpania korzyści z cudzego nierządu. Prokurator Rejonowy dla Krakowa Podgórza zastosował wobec piątki podejrzanych policyjne dozory oraz poręczenia majątkowe. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

CBŚP rozbiło gang sutenerów. Gigantyczna akcja policji