"Serce Legionu" dla Pawła Krzyżanowskiego. Za oddawanie krwi w czasie epidemii

2020-11-18 19:54 aj
PAWEL
Autor: facebook.com/Paweł Krzyżanowski

Krew to najcenniejszy lek, którego nie jest w stanie zastąpić żaden sztucznie wyprodukowany specyfik. Jest niezbędny m.in. w czasie operacji oraz ratowania życia. W Starachowicach, podobnie jak w całym kraju, krwi brakuje przez pandemię koronawirusa. Za oddanie tego drogocennego "leku" uhonorowano Pawła Krzyżanowskiego.

Starachowiczanin, młody człowiek Paweł Krzyżanowski jest Wiceprezesem Klubu Płetwonurków "Kalmar". Został odznaczony z honorowe oddawanie krwi w czasie pandemii "Sercem Legionu".

serce
Autor: facebook.com/ Klub Pletwonukrów Kalmar Starachowice

Współorganizatorem akcji był Klub Honorowych Dawców Krwi "Legion", którego jestem członkiem i dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego była przeprowadzona kampania "Światło dla Polski", która miała zachęcić honorowych dawców krwi do oddawania krwi w trakcie trwania epidemii. Kampania trwała od kwietnia i kończyła się w dniu 11 listopada - mówi Paweł Krzyżanowski. Uważam, że to nie jest jakieś wielkie osiągnięcie, bo wyróżnienie otrzymywał każdy krwiodawca, który oddał odpowiednią ilość krwi w tym okresie - dodaje skromnie Paweł.

O tym wyróżnieniu napisali przyjaciele i koledzy Pawła na fanpage Klubu Płetwonurków Kalmar.

Organizatorami kampanii jest: Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion

Celami kampanii są:

• wsparcie Publicznej Służby Krwi poprzez zachęcanie do oddawania krwi oraz wyróżnianie Odznaczeniem: "Serce Legionu",

• wsparcie placówek oświaty oraz osób będących w domach poprzez E-learning Legionu umożliwiający zapoznanie się z Ideą Honorowego Krwiodawstwa oraz Pierwszą Pomocą Przedmedyczną.

• zbiórka pieniędzy oraz zakup najpotrzebniejszych artykułów ochrony bezpośredniej dla polskich medyków i służb, które ich najbardziej potrzebują

Terytorialsi z 53. Batalionu Piechoty Lekkiej oddali krew w Siedlcach