SIEMA Starachowice! 31. Finał WOŚP już w niedzielę

i

Autor: starachowice.eu Zdjęcie z 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Starachowicach

SIEMA Starachowice! 31. Finał WOŚP już w niedzielę

2023-01-26 11:55

Przed nami 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny Starachowice grają z WOŚP! W niedzielę na ulicach naszego miasta pojawi się ponad stu wolontariuszy z puszkami, w ten weekend czeka nas także wiele interesujących wydarzeń i licytacji. Cel jest jeden - pomoc pacjentom chorym na sepsę. Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

W tym roku wydarzenia w Starachowicach rozpoczną się już w piątek, 27 stycznia. W Domu Nauczyciela odbędzie się koncert Szkoły Tańca MiM "Gramy dla wszystkich". Tego dnia zaplanowano także pierwsze licytacje.

W niedzielę, 29 stycznia br. na terenie miasta i powiatu pojawi się 137 wolontariuszy z puszkami. 

  • O godz. 10:30 zaplanowano Bieg dla WOŚP – Zabiegane Starachowice oraz kwestę (ul. Szydłowskiego – Zalew Lubianka).
  • O godz. 11:00 coś dla miłośników mroźnych temperatur - Kąpiel dla WOŚP - Starachowicki Klub Morsów WEKTOR na kapięlisku Piachy, gdzie będzie także prowadzona kwesta. W godz. 11:30-14:00 będzie można skorzystać z przejażdżki kolejką wąskotorową z ogniskiem w Lipiu – Starachowicka Kolej Wąskotorowa.
  • Interesująco zapowiadają się pokazy strażackie Ochotniczej Straży Pożarnej OSP Gadka, które zaplanowano w godz. 14:30-16:00 na parkingu za Urzędem Miasta.
  • O godz. 16:00 rozpocznie się czterogodzinny Koncert Finałowy WOŚP w Starachowicach "Gramy dla wszystkich" - na to wydarzenie zapraszamy do sali Olimpia Urzędu Miejskiego przy ul. Radomskiej 45. Organizatorzy przygotowali występy artystyczne, odbędą się także licytacje. W tym czasie kiermasz będą prowadzili również słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach.
  • Punktualnie o godz. 20:00 przy samochodzie STAR obok Urzędu Miejskiego rozbłyśnie Światełko do nieba - nie może Państwa tam zabraknąć. 

Spotykamy się na Piachach w niedzielę 29 stycznia o godzinie 11.00. Będzie wspólna kąpiel w rytmie Orkiestrowych hitów, efekty pirotechniczne, pyszna zupa gulaszowa, ognisko i mnóstwo dobrej zabawy. Imprezie towarzyszyć będzie oczywiście kwesta na WOŚP, która – wierzę w to głęboko dowiedzie, że nie zwykliśmy szczędzić grosza na szlachetny cel - zachęca Starachowicki Klub Morsów WEKTOR.Pokaż mniej

SIEMA Starachowice! 31. Finał WOŚP już w niedzielę

i

Autor: starachowice.eu Zdjęcie z 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Starachowicach

Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy gra jak co roku Radio ESKA! Do dnia finału, licytujemy numer jeden Gorącej Dwudziestki.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Czy Polacy wspierają WOŚP? Sonda #EwelinaPyta