To co robi Gmina Starachowice, to jest szantaż. Płatne parkingi na Żeromskiego

i

Autor: Dawid Bąk "To co robi Gmina Starachowice, to jest szantaż". Płatne parkingi na Żeromskiego

Starachowice parkingi

"To co robi Gmina Starachowice, to jest szantaż". Płatne parkingi na Żeromskiego

2024-06-14 21:10

Emocji wokół sprawy nowego pomysłu Prezydenta Materka nie brakuje. Chodzi o dzierżawę ponad 50 miejsc parkingowych na osiedlu Żeromskiego. Mieszkańcom osiedla, którzy chcą komfortowo parkować, gmina "każe" sobie płacić dzierżawę za miejsce pod chmurką. "Budują parkingi dla bogaczy, bez pomysłu, bez konsultacji" - mówią mieszkańcy

Nie dla dzierżawy parkingów na osiedlu Żeromskiego

"Parkingi dla bogaczy i zaspokajanie EGO prezydenta Materka" - to tylko wybrane i delikatniejsze słowa, które padły ze strony mieszkańców w sprawie nowego pomysłu gminy Starachowice. Ponad 50 miejsc parkingowych na osiedlu Żeromskiego miasto Starachowice planuje wydzierżawić. Koszt takiej dzierżawy wstępnie szacowany jest na prawie 100 złotych brutto ... to jednak pod warunkiem, że na jedno miejsce zgłosi się jeden oferent. Co stanie się w przypadku, gdy chętnych będzie więcej? "Bogaci i cwani będą się śmiać z tych, którzy nie zdołali sobie tego miejsca wykupić!" - komentuje mieszkaniec osiedla.

"To co robi Materek, to jest wielki eksperyment" - posłuchajcie co myślą o tym mieszkańcy [AUDIO]

Głośne NIE dla pomysłu dzierżawy osiedlowych parkingów na Żeromskiego w Starachowicach

Płatne parkingi w Starachowicach na osiedlu Żeromskiego!

"Parkingi są ludziom potrzebne, ale dzierżawa nie polepszy sytuacji, tylko ją pogorszy" - komentują mieszkańcy. Radny  Dariusz Grunt poinformował, że zapraszana na spotkanie z mieszkańcami zastępca prezydenta Starachowic Elżbieta Gralec przekazała, że to od mieszkańców wyszła propozycja dzierżawy miejsc postojowych. "Każdy chce mieć miejsce parkingowe, pojawią się konflikty wśród mieszkańców - mówił radny - Przez kilka godzin, gdy ich miejsca będą puste, ale wyłączone z parkowania, co mają zrobić z autami pozostali mieszkańcy - pytał Dariusz Grunt. 

Sprawa jest o tyle ciekawa, że Gmina Starachowice może podobne rozwiązania wprowadzać na wszystkich swoich gruntach. Już mówi się, że następne będzie "Szlakowisko". Problematyczna jest również kwestia ceny. Co w sytuacji gdy na jedno z planowanych miejsc do dzierżawy zgłosi się więcej niż jeden chętny? Gmina zastosuje model "kto pierwszy ten lepszy" lub "kto da więcej ten parkuje"?

Budowa parkingów w Starachowicach

Problem miejsc parkingowych dotyczy w zasadzie każdego miasta w Polsce. W większości dużych i średnich miast zastosowano już Strefy Płatnego Parkowania w centrach. Swoje parkingi osiedlowe wyznaczają też spółdzielnie mieszkaniowe czy wspólnoty. W przypadku Starachowic od miesięcy różne środowiska krytykowały zasadność budowy dwupoziomowego parkingu przy dworcu Starachowice Zachodnie. Górna płyta tego obiektu świeci pustkami ... bo kto miałby tam parkować? W pobliżu brak jest blokowisk, markety budowlane mają swoje parkingi, a na dworzec przyjeżdża kilka busów i pociągów dziennie. To nie marnotrawienie publicznych pieniędzy?

"Zamknijcie parking na Lubiance, a nas zostawcie w spokoju! " . Ciekawy pomysł usłyszeliśmy od jednego z oburzonych mieszkańców osiedla Żeromskiego:

Niech sobie Prezydent Materek opodatkuje swoje "sanktuarium" na Lubiance. Tam co chwila podjeżdżają auta z rejestracjami WR lub TKI. Chcą wypoczywać na starachowickim "eldorado" niech słono płacą. A gmina za te pieniądze może budować nam parkingi. Takie wyciąganie ręki po nasze pieniądze jest bezczelne - komentuje mieszkaniec (personalia do naszej wiadomości)

Przy ulicach Żeromskiego, Słonecznej, Kochanowskiego, Sienkiewicza, Kraszewskiego, Reymonta, Reja, Prusa jest w sumie 336 miejsc postojowych, a potrzeby (w/g oceny mieszkańców) są dwukrotnie większe, bo w godzinach szczytu parkuje tu 780 pojazdów. W poniedziałek mieszkańcy bloków: Armii Krajowej 8, 10, 12 i ul. Reja 11 zapraszają na spotkanie, które zaplanowano na godz. 17.00 na parkingu i ma dotyczyć najmu miejsc postojowych w obrębie tych bloków.

Kolejny pomysł Gminy Starachowice na drenowanie naszych kieszeni! Płatne parkingi

i

Autor: UM Starachowice Kolejny pomysł Gminy Starachowice na drenowanie naszych kieszeni! Płatne parkingi

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz starachowice@eska.pl lub prześlij wiadomość Messengerem. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

QUIZ. Ciekawostki o Starachowicach. Sprawdź czy wiesz!

Pytanie 1 z 16
Kto jest patronem Starachowic?