Wiktor i pozostałe dzieci z osiedla Michałów zachwycone nowym boiskiem [GALERIA]

2020-07-30 11:32 M Trawczyński
nowe boisko
Autor: Maciej Trawczyński

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II na osiedlu Michałów może w końcu pochwalić się długo wyczekiwanym boiskiem wielofunkcyjnym. W jego skład wchodzą: boiska do koszykówki, piłki ręcznej piłki nożnej, siatkówki, a także kort tenisowy. Bardzo mi się podoba to boisko, bo wcześniej mieliśmy trawę, piasek teraz mamy nowe boisko - mówi Wiktor, uczeń SP nr 2.

Zawsze staraliśmy się zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki do rozwoju, teraz dzięki nowemu obiektowi sportowemu nie tylko będziemy w stanie w pełni zadowolić ich potrzeby, ale także zastąpić niewymiarową "salę gimnastyczną" na modernistyczny obiekt sportowy na poziomie europejskim. Dzięki nowemu boisku będziemy mieć także możliwość brania udziału w różnego rodzaju turniejach międzyszkolnych, co było do niedawna dla nas nieosiągalne z racji braku odpowiedniego miejsca do ćwiczeń. Wierzymy, że zarówno uczniowie, dorośli jak i mieszkańcy naszego osiedla będą korzystać z obiektu z uśmiechem na twarzy, ale także należytym szacunkiem, aby służył nam jak najdłużej - mówiły nauczycielki SP 2 im. Jana Pawła II w Starachowicach.

Oprócz kompleksu sportowego, w niedalekiej przyszłości zgodnie z projektem wyposażona zostanie szkolna pracownia językowo-informatyczna. Koszt realizacji całej inwestycji waha się w okolicach 790 tysięcy złotych, z czego Gmina Starachowice do wymienionej inwestycji sportowej otrzymała dofinansowanie Regionalnego Programu Operacyjnego o wysokości blisko 500 tysięcy złotych.