Żelazne Pierścienie trafiły do Firm Roku

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Starachowicach Żelazne Pierścienie trafiły do Firm Roku

Nagroda

Żelazne Pierścienie trafiły do przedsiębiorców

2023-05-22 11:33

Sylwester Skorzyński PPH SKORMET. ZPH GAL – BET, Piekarnia Wąchock, Akademia Przedsiębiorczości sp. z o.o. i STAR SAN DUO Dominik Pater, Paweł Pater Spółka komandytowa- to tegoroczni laureaci Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień” dla Firm Roku 2022. Wręczenie statuetek odbyło się 19 maja br. podczas uroczystej gali w Muzeum Przyrody i Techniki.

Nagroda Gospodarcza Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień” dla Firmy Roku to wyróżnienie przyznawane za zasługi na rzecz rozwoju Powiatu Starachowickiego. W ten sposób władze powiatu chcą promować najlepsze przedsiębiorstwa działające u nas, inspirować je do rozwoju, wspierać postawy proinwestycyjne i konkretne innowacyjne działania, służące zwiększaniu konkurencyjności między przedsiębiorstwami.

Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach:

  • mikroprzedsiębiorstw – zatrudniających do 10 pracowników
  • małych przedsiębiorstw – zatrudniających do 50 pracowników
  • średnich przedsiębiorstw – zatrudniających do 250 pracowników
  • dużych przedsiębiorstw - zatrudniających powyżej 250 pracowników.

Komu Żelazny Pierścień?

Po raz pierwszy w historii Żelaznego Pierścienia Kapituła przyznała nagrodę ex aequo, a dotyczyło to kat. mikroprzedsiębiorstw. Obie nominowane firmy otrzymały statuetki „ Żelaznego Pierścienia” dla Firm Roku 2022. A były to: Sylwester Skorzyński PPH SKORMET, ZPH GAL – BET i Piekarnia Wąchock. Po raz pierwszy Kapituła nie przyznała statuetek w kat. firm dużych z uwagi na brak wniosków.

Przyjaciele Powiatu

W tym roku po raz pierwszy przyznana została także nagroda Przyjaciel Powiatu Starachowickiego. To wyróżnienie dla tych, którzy przez swoją aktywność wspierają i przyczyniają się do szeroko rozumianego rozwoju i promocji Powiatu Starachowickiego w kraju oraz poza jego granicami. Statuetki Starzecha otrzymali: Eugeniusz Majchrzyk  i Jan Tamiołło.

Kim są laureaci tegorocznych Żelaznych Pierścieni?

Sylwester Skorzyński PPH SKORMET, ZPH GAL – BET - Jest to firma rodzinna. Podmiot zatrudnia 3 pracowników. Tworzy stanowiska pracy dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jego charakter i profil działalności zmieniał się na przestrzeni lat. Początkowo była to produkcja metalowych artykułów złącznych. Później zaczęła się rozwijać produkcja galanterii betonowej. Ze względu na ślusarsko – mechaniczne korzenie firmy oraz wyższe, inżynierskie wykształcenie właściciela, firma bazuje na urządzeniach i metodach produkcji opracowanych we własnym zakresie.

Piekarnia Wąchock - firma rodzinna założona w 1924 r., która przekazuje tajniki produkcji z pokolenia na pokolenie. Jeden z wyrobów zakładu został wpisany na listę produktów tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tym głównym produktem firmy jest chleb Wąchocki, ale w piekarni możemy zakupić także dziabaną bułkę, pyszne rogale, obwarzanki, chleb żytnio – razowy oraz słodkie paluchy.

Akademia Przedsiębiorczości sp. z o.o. - certyfikowana instytucja szkoleniowa istniejąca od 1996 roku. Przedmiotem działalności firmy jest kształcenie ustawiczne osób dorosłych, pośrednictwo pracy, doradztwo zawodowe, doradztwo personalne, aktywizacja zawodowa oraz usługi rozwojowe i badania edukacyjne. Podmiot specjalizuje się w organizacji szkoleń i kursów dla pracowników publicznych służb zatrudnienia oraz z powodzeniem uczestniczy w realizacji krajowych i międzynarodowych projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

STAR SAN DUO Dominik Pater, Paweł Pater Spółka komandytowa - początki firmy sięgają 1992 roku. Zakład produkuje, modernizuje, remontuje i sprzedaje pojazdy użytkowe, maszyny budowlane, sprzęt inżynieryjny w dużej części dla Sił Zbrojnych RP oraz specjalistyczne zabudowy m.in.: samojezdne dźwigi i żurawie, przenośne HDS, podnośniki koszowe a nawet pojazdy szynowo-drogowe. Obecnie zatrudnia 102 pracowników a jej właścicielami są dwaj bracia. Zakład od samego początku współtworzył projekt Ścieżka STARa. Zakupił i wyremontował historyczne pojazdy: Star 25, Star 28, Star 266, Star 660, CYSTERNĘ WODNĄ STAR 660 M2, ustawione przy ulicach miasta. Firma wspiera także działalność kulturalną. W ubiegłym roku jej właściciele zakupili i udostępnili Muzeum Przyrody i Techniki armatę kaliber 105mm wyprodukowaną w 1936r. w Starachowicach.

Galę zwieńczył krótki recital w wykonaniu artystów Łódzkiego Teatru Piosenki.

Źródło: Powiat Starachowicki / Anna Ciesielska

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy