400 twarzy na 400 lecie Wierzbnika

i

Autor: Małgorzata Zatorska

wystawa MBP

Znajdź siebie i znajomych na zdjęciach. 400 twarzy Wierzbnika

2024-04-16 19:48

Znajdź siebie lub swoich znajomych na zdjęciach. Taka okazja już w najbliższy czwartek (18.04) podczas wernisażu wystawy fotograficznej, który odbędzie się w MBP w Starachowicach. Wystawa powstała w ramach akcji „Zostań Twarzą 400-lecia Starachowice-Wierzbnik” z okazji 400. rocznicy wydania przywileju lokacyjnego dla Wierzbnika.

400 twarzy Wierzbnika. Wernisaż wystawy

Wystawa powstała w ramach akcji "Zostań Twarzą 400-lecia Starachowice-Wierzbnik" z okazji 400. rocznicy Wierzbnika. Kuratorem wystawy jest Małgorzata Zatorska - prezes Starachowickiego Towarzystwa Fotograficznego.

Projekt został zrealizowany dla mieszkańców Starachowic i dzięki ich uprzejmości - mówi Małgorzata Zatorska. Po raz kolejny mieszkańcy pokazali, że kochają to miasto i chętnie uśmiechali się do obiektywu aparatu. Przedszkolaki, młodzież, seniorzy, artyści, radni, władze miasta, pedagodzy, dziennikarze, lekarze, przedsiębiorcy, mieszkańcy...każdy z nas. Projekt dla wszystkich u których uśmiech pojawia się na twarzy, kiedy słyszą słowo STARACHOWICE. Najmłodsi w projekcie to kilkumiesięczni mieszkańcy Starachowic: Staś i Maks, najstarsza osoba skończyła 90 lat - opowiada Małgorzata Zatorska. Projekt powstał dzięki zaangażowaniu Starachowickiego Towarzystwa Fotograficznego, Młodzieżowej Rady Miasta oraz przedstawicieli Biura Prezydenta Miasta Starachowice.

wya

i

Autor: Małgorzata Zatorska

400 twarzy Wierzbnika. Wernisaż wystawy

Wernisaż odbędzie się 18 kwietnia o godz. 17.00 w Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5. 

Podczas wernisażu dostępny będzie katalog - "400 twarzy".

Na zakończenie obchodów 400-lecie katalog "400 twarzy" starachowiczan zostanie umieszczony w kapsule czasu. Kapsuła będzie klamrą zamykającą kalendarz wydarzeń z okazji 400-lecia.

QUIZ: Jak dobrze znasz Starachowice?

Pytanie 1 z 20
Miasto położone jest na pograniczu Gór Świętokrzyskich i Przedgórza Iłżeckiego

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy