Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota. Starachowicki magistrat zachęca- zostań społecznym opiekunem kotów wolno żyjących

2020-02-17 9:36 AJ
Dzień Kota
Autor: Ewa Jędrasik

W tym wyjątkowym dniu warto szczególnie zadbać o waszych pupili. Prócz składania życzeń futrzanym przyjaciołom możecie wziąć udział w akcji organizowanej od dwóch lat przez starachowicki magistrat i zostać "Społecznym Opiekunem Kotów Wolno Żyjących".


"W Starachowicach mamy ponad 100 kotów wolno żyjących- mówi Karolina Wasilewski- odpowiedzialna z ramienia magistratu za tą akcję. Dotychczas bezdomnymi kotami w mieście zajmuje się 16 wolontariuszy.Takie koty są elementem miejskiego ekosystemu a ich obecność zapobiega rozprzestrzenianiu się gryzoni  takich jak myszy i szczury"- dodaje.

Karolina Wasilewski

Każdy kto chciałby zostać opiekunem kotów bezdomnych, może to zrobić w każdej chwili, wystarczy zgłosić się do Referatu Gospodarki Komunalnej, Dróg i Ochrony Środowiska UM w Starachowicach.Taki opiekun otrzyma legitymację identyfikacyjną, karmę dla kotów w okresie zimowym oraz możliwość zgłaszania kotów, którymi się opiekuje, do bezpłatnej sterylizacji, kastracji lub leczenia.

Ze starachowickim magistratem współpracuje weterynarz Dariusz Białoń

Dariusz Białoń

Akcja ta prowadzona jest w Starachowicach od 2018 roku w ramach "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Starachowice".