Piotr Babicki rezygnuje z funkcji Starosty. Moja decyzja jest ostateczna

i

Autor: facebook.com/babickipiotr Piotr Babicki rezygnuje z funkcji Starosty. "Moja decyzja jest ostateczna"

Bareja wiecznie żywy... Szopka na sesji powiatu, Starosta Babicki honorowo rezygnuje

2021-11-25 14:27

Takiego scenariusza nie powstydziłby się nawet Bareja. Do wczoraj po tzw. AFERZE KADROWEJ wszystko wydawało się jasne. Stanowisko w Zarządzie Powiatu traci urzędujący Starosta Piotr Babicki. Jego miejsce zajmuje Piotr Ambroszczyk. Do dzisiejszego poranka wszystko było już ułożone ale... dziś Prezydent Materek poprosił Starostę o pozostanie na stanowisku... później było jeszcze ciekawiej.

Dziś rano Prezydent Materek poprosił starostę, aby jednak został na stanowisku, bo - jego zdaniem - władzę w powiecie starachowickim przejmie PiS.

Poprosiłem mojego kolegę Piotra Babickiego, aby wycofał swoją rezygnację i nie dopuścił do tego, aby Prawo i Sprawiedliwość dzięki temu co wydarzyło się w ostatnim czasie przejęło władze w Powiecie. Piotr Babicki od Ciebie teraz zależy to czy władze w powiecie będą sprawowały trzy ugrupowania, czy docelowo po pewnym czasie trafi w ręce partii rządzącej z którą starałem i staram się współpracować najlepiej jak tylko się da - napisał na Facebooku Marek Materek

Wycofaj swoją rezygnację. Wspólnie dalej budujmy lepsze jutro dla mieszkańców Starachowic i Powiatu Starachowickiego. Będzie dobrze - dodał Materek.

Starosta Powiatu Piotr Babicki odmówił i honorowo podał się do dymisji, "wiecie Państwo, że kierują mną konsekwencja i przemyślane decyzje. W szpitalu nastąpiło naruszenie standardów, identyfikuję się z tymi standardami i to bezpośrednia przyczyna rezygnacji"- mówił dziś na sesji Starosta Babicki, a tymczasem Prezydent Materek zaprosił do współpracy... radnych PiS-u. Danucie Krępie zaproponował stanowisko nieetatowego członka zarządu powiatu, a Joannie Główce stanowisko wiceprzewodniczącej rady.

Prezydent, który próbował nie dopuścić do władzy samorządowców z PiS, dziękował prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu za to, co zrobił dla regionu, premierowi Morawieckiemu i posłowi Lipcowi oraz poseł Wojtyszek. Na niecodzienne zachowanie włodarza zareagowała radna Agnieszka Kuś (PiS).

Rano Pan umieszcza prośbę do kolegi Babickiego, aby wycofał swoją rezygnację. Ja się pytam Pana prezydenta, co takiego PiS zrobiło w powiecie, czy Panu osobiście, że nie może Pan dopuścić PiS do władzy, po czym kilka godzin później nam Pan tę władzę proponuje, namawia do zgody i dziękuje prezesowi PiS - pytała Agnieszka Kuś- Dla mnie to jest niesamowite, że jednego dnia informuje Pan o czymś mieszkańców, a kolejnego całkowicie zmienia zdanie, stanął Pan na szczycie jakiejś hipokryzji ciągle mówiąc o jakimś nepotyzmie, rozliczając swoich kolegów, a tymczasem na sali siedzi Pana ojciec... - dodaje Agnieszka Kuś.

Ja uważam, że dzisiejsze przeprosiny Prezydenta Materka były wymuszone sytuacją i chwilą ( Materek przeprosił Radną Danutę Krępa i Joanne Główkę) Nie zgadzamy się na żadną propozycję Marka Materka, bo nie jesteśmy marionetkami. Napisał na Facebooku "Nie oddamy władzy w ręce PiS-u" i oświadczył, że nie oddaje tylko chce współrządzenia. A takie rozwiązanie w/g standardów prezydenta tzn on pociąga za sznurki, a my mamy robić to czego on chce - powiedział nam Agnieszka Kuś.

Prezydent Materek odpowiedział, że wszystko się zgadza, a on proponuje tylko, "abyśmy tą władzą się podzielili".

Radni PiS tez "mając swój honor" jak powiedziała nam Radna Danuta Krępa, odrzucili propozycję Materka. W/g naszych informacji przyszły zarząd poprowadzi Piotr Ambroszczyk jako starosta, wicestarosta pozostanie Dariusz Dąbrowski, a członkami zarządu zostaną Izabela Wrona, Beata Stąpor oraz ojciec Marka Materka- Jerzy Materek.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Czy jesteś osobą autoseksualną?

Pytanie 1 z 8
Czy czujesz silny pociąg seksualny do innych ludzi?
Remont ul. Konstytucji 3-go Maja w Starachowicach