Blisko 500 tysięcy na PZAZ w Stykowie. Powstanie pracownia rehabilitacji i nie tylko

2020-07-13 21:30 aj
pzaz styków
Autor: PZAZ Styków

Powiat starachowicki pozyskał blisko 500 tys. zł dofinansowania na remont i modernizację obiektów Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie. Pieniądze pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Fundusze te pozwolą na adaptację jednego z budynków na potrzeby rehabilitacji i zaplecza socjalno – biurowego. Powstanie tam duża pracownia rehabilitacji, zarówno dla pracowników PZAZ, jak i klientów zewnętrznych.

pzaz styków
Autor: PZAZ Styków

Projekt zakłada prace budowlane wewnątrz budynku, docieplenie ścian zewnętrznych wraz z wymianą okien i drzwi, wymianę pokrycia dachowego, a także wszystkich instalacji - informuje Piotr Babicki starosta starachowicki. W świeżo wyremontowanym obiekcie mieścić się będzie pracownia terapii manualnej, gabinety lekarskie i pielęgniarskie, szatnie, natryski i toalety oraz pomieszczenia biurowe, do których przeniesione zostaną pracownie mieszczące się dotąd w Kałkowie.

pzaz styków
Autor: PZAZ Styków

Docelowo, PZAZ funkcjonować ma w jednym miejscu, tj. w Stykowie, co ma ułatwić rehabilitację społeczną i zawodową, integrację pracowników, jak i organizację pracy zakładu.

Wartość całego zadania wynosi 970 tys. zł. Dofinansowanie z PFRON wyniesie 461 369,58 zł, pozostałe ponad 500 tys. zł sfinansuje Powiat. Inwestycja będzie realizowana przez 3 lata. Zakończenie planowane jest na październik 2022 r.

pzaz styków
Autor: facebook.com/Piotr Babicki