policja

i

Autor: Pexels

Potężny huk w Starachowicach

Co było przyczyną potężnego huku w Starachowicach? Teren planuje przeszukać Grupa Ochrony Zabytków Fort

2024-04-11 10:49

6 kwietnia około godziny 20:30 mieszkańców Starachowic i okolicznych miejscowości zaniepokoił potężny huk. Co było przyczyną i jakie było jego źródło? Do tej pory w tej sprawie jest więcej pytań i domysłów niż odpowiedzi. W niedzielny poranek m. in. leśne tereny w rejonie Starachowic sprawdzali policjanci, którzy nie natknęli się na nic podejrzanego. W najbliższy weekend przeszukanie terenu ma przeprowadzić Grupa Ochrony Zabytków Fort.

Jaka była przyczyna potężnego huku, który rozległ się w Starachowicach w sobotni wieczór?

W tej chwili trudno powiedzieć co mogło być przyczyną zdarzenia. Od samego rana przeczesujemy różne tereny w Starachowicach i okolicach. Policja obecnie sprawdza rejon ogródków działkowych w pobliżu prokuratury - powiedział nam w niedzielny poranek Emil Jaros z KPP w Starachowicach.

W mediach społecznościowych pojawiają się liczne komentarze i domysły co mogło być przyczyną huku, który rozległ się w naszym mieście w sobotni wieczór. Internauci piszą m. in., że mógł to być tzw. sonic boom, czyli samolot, który przekracza barierę dźwięku. Mieszkańcy podawali osiedla i miejsca w powiecie starachowickim, gdzie słychać było huk.

Na podstawie informacji uzyskanych od właściwych służb, na chwilę obecną  nie uzyskano danych jednoznacznie wskazujących na fakt wystąpienia, a tym samym przyczyny przedmiotowego zdarzenia. Jednakże ze względu na doniesienia, iż w obszarze południowo-wschodniej Polski, ze względu na bieżącą sytuację militarną, lotnictwa SZ RP zintensyfikowano swoją aktywność, można spodziewać się podobnych sytuacji - informowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kielcach.

Służby powiatu starachowickiego nie miały żadnych zgłoszeń o ćwiczeniach wojska w sobotę 6 kwietnia na naszym terenie.

W najbliższy weekend 13 i 14 kwietnia teren w północno-wschodniej części miasta planują przeszukać członkowie Grupy Ochrony Zabytków Fort, którzy 6 kwietnia, również byli świadkami ogromnego huku.

Quiz. Rozpoznaj miasto województwa świętokrzyskiego po opisie

Pytanie 1 z 20
To świętokrzyskie miasteczko jest najmniejsze w Polsce

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz starachowice@eska.pl lub prześlij wiadomość Messengerem. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy