Budowa obwodnicy Wąchocka - luty 2024

i

Autor: GDDKiA Budowa obwodnicy Wąchocka - luty 2024

Obwodnica Wąchocka

Co nowego na budowie obwodnicy Wąchocka? Zobaczcie na zdjęciach

2024-03-11 8:20

Trwa budowa obwodnicy Wąchocka w ciągu drogi krajowej nr 42. Wiosenna pogoda sprzyja drogowcom i w najbliższym czasie należy spodziewać się przyspieszenia robót. Drogą prowadzącą od granicy Starachowic do granicy Skarżyska-Kamiennej, mamy przejechać w listopadzie tego roku. Zobaczcie jak prezentuje się obecnie plac budowy.

Budowa obwodnicy Wąchocka. Droga ma być gotowa w listopadzie

Dzięki inwestycji zdecydowanie skróci się czas podróżowania drogą krajową nr 42, komunikującą między innymi węzeł drogi ekspresowej S7 w Skarżysku-Kamiennej ze starachowicką strefą przemysłową. Zaawansowanie prac budowlanych wynosi już prawie 50 procent. Sprawdzamy co do tej pory zostało wykonane.

Obwodnica będzie miała 11,7 km długości i  przebiegać ma nowym śladem od granicy Skarżyska-Kamiennej do granicy Starachowic, omijając miejscowość Parszów po stronie północnej i Wąchock po stronie południowej. W ramach inwestycji planowane jest wybudowanie dwujezdniowej drogi klasy GP (główna ruchu przyspieszonego), czterech skrzyżowań oraz 11 obiektów inżynierskich (mosty, wiadukty, przejścia dla zwierząt, podziemne przejście dla pieszych). Obwodnica Wąchocka ma być gotowa w listopadzie 2024 roku. Budowa będzie kosztowała prawie 284 mln zł.

Wykonawca odpowiedzialny jest również za wybudowanie dróg dojazdowych, urządzeń ochrony środowiska, w tym ekranów akustycznych, infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, oświetlenia i odwodnienia.  Prace mają się zakończyć w listopadzie tego roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz starachowice@eska.pl lub prześlij wiadomość Messengerem. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy