Remont budynku Parku Kultury w Starachowicach. Zaglądamy do środka

i

Autor: materiał nadesłany Remont budynku Parku Kultury w Starachowicach. Zaglądamy do środka

Park Kultury Starachowice

Remont budynku Parku Kultury w Starachowicach. Zaglądamy do środka

2024-03-01 5:07

Koniec remontu starachowickiego Parku Kultury ma nastąpić za kilka tygodni. Tymczasem w środku to wciąż plac budowy. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej z ust wiceprezydent Elżbiety Gralec padła deklaracja o zakończeniu prac i oddaniu inwestycji. Ma to nastąpić w połowie marca. Ciekawi jak to wygląda w tym momencie?

Koniec remontu w Parku Kultury w połowie marca?

Zakres remontu w budynku starachowickiego Parku Kultury był bardzo duży. Powiększone zostało foyer, zlikwidowano szatnię, przedsionek i kasy, przebudowano sanitariaty wraz z dostosowaniem ich do potrzeb osób niepełnosprawnych. Poszerzono główną klatkę schodową, drugą wydzielono w północnej części budynku, powstała też nowa winda. Modernizacji poddano też garderoby i pomieszczenia do prowadzenia zajęć. Zamontowane ma zostać oświetlenie oraz specjalne podświetlenia galerii. Na pierwszym piętrze wyremontowany zostanie również balkon sali widowiskowej.

Wykonawca zgłasza nam cały czas wnioski o wydłużenie terminu realizacji zadania. Na chwilę obecną aneks obowiązuje do połowy marca. Wykonawca niestety nie dysponuje odpowiednim zasobem ludzi na terenie budowy, natomiast ilość tych osób jest na tyle duża, że nie jesteśmy w stanie wyegzekwować zerwania bądź wypowiedzenia tej umowy z winy wykonawcy - mówiła na sesji wiceprezydent Elżbieta Gralec.

Koszt prac to ponad 10 mln zł. Ponad połowa tej kwoty to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład. Na wkład własny w wysokości 5 mln zł gmina zaciągnęła pożyczkę z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Jako pierwsi zaglądamy do środka i sprawdzamy jak przebiegają prace.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz starachowice@eska.pl lub prześlij wiadomość Messengerem. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Quiz Świętokrzyskie. Podajemy trzy hasła, Wy odgadujecie co to za miasto powiatowe

Pytanie 1 z 10
Browar Kultury, Mirosław Baka, metalurgia